irsoal

حذفیات منابع سوالات آزمون سراسری سال 99

1398/10/29
لیست حذفیات منابع سوالات آزمون سراسری سال 1399 توسط سازمان سنجش اعلام شد.

هرساله و حدود 5 ماه قبل از برگزاری آزمون سراسری کارشناسی، سازمان سنجش و آموزش کشور نسبت به انتشار لیست حذفیات منابع درسی کنکور سراسری اقدام می کند.

بدین ترتیب بخش های اشاره شده در لیست، از منابع و کتابها حذف می باشد و در آزمون سراسری از آن قسمتها سوالی طرح نمی شود.

امسال هم به رسم هر سال، سازمان سنجش فهرست حذفیات منابع سوالات آزمون سراسری را برای دو نظام تحصیلی ( نظام جدید یا 6-3-3 و نظام قدیم) منتشر کرده است.

برای اطلاع از لیست حذفیات کتابها برای کنکور سراسری سال 99 کافی است برروی لینک زیر (براساس نظام تحصیلی) کلیک کنید.

 

فهرست حذفیات منابع سوالات آزمون سراسری سال 1399 (نظام جدید 6-3-3)

 

فهرست حذفیات منابع سوالات آزمون سراسری سال 1399 (نظام قدیم یا هان 5-3-4)

 

دو نکته بسیار مهم در مورد حذفیات منابع کنکور سراسری سال 99

1- براساس متن درج شده در بخشی از لیست حذفیات، طراحان سوال سعی می کنند سوالات را بطوری طراحی کنند تا بدون نیاز داشتن به نکته خاص تستی و یا مبهمی، داوطلب براساس مفروضات کتاب و کلاس بتواند در زمان متعارفی به سوالات جواب دهد. بنابراین سعی کنید برروی فرمولها و روشها مسلط شوید.

2- منبع رسمی طرح سوالات کنکور سراسری، خود کتابهای درسی است. بنابراین حتما کتب درسی خود را تمرین کنید. همچنین تجربه نشان داده، احتمال آمدن سوالات کنکور از کنکورهای سال قبل در حدود 50 درصد و احتمال آمدن سوالات از نمونه سوالات نهایی دبیرستان سالهای قبل چیزی در حدود 40 درصد است. حتما در صورت امکان نمونه سوالات آزمون های سالهای قبل کنکور سراسری و نهایی دبیرستان را نیز تمرین کنید. (نمونه سوالات نهایی بیش از 20 دوره قبل دبیرستان در سایت irsoal.com موجود است)

در انتها از شما عزیزان می خواهیم با ما همراه باشید و اخبار رسمی کنکور را در سایت irsoal.com دنبال کنید. ما همراه شما در تمامی مراحل خواهیم بود. به امید خدا بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری بطور رایگان می توانید از طریق سایت irsoal نسبت به بررسی احتمال قبولی خود در رشته های مختلف اقدام کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 


نوشتن یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *