irsoal

بارم بندی سوالات امتحانات تستی پیام نور

1398/10/9
بارم بندی سوالات تستی پیام نور مشخص است و برای اینکه نمره قبولی بیاورید...

امتحانات پایان ترم پیام نور به سه صورت برگزار می شود، یا تمام تستی، یا تستی تشریحی و یا تشریحی

نکته مشترک در بین تمامی امتحانات تئوری پایان ترم پیام نور این است که از 12 نمره می باشند و 8 نمره الباقی برای میانترم است ، چه کارشناسی چه کارشناسی ارشد. برای مثال اگر امتحان تستی تشریحی است، 12 نمره بین تمامی سوالات تقسیم می شود.هم سوالات تستی هم تشریحی

نمره قبولی در پیام نور

 لازم به ذکر است نمره قبولی در امتحانات پایان ترم پیام نور در کارشناسی 10 می باشد (البته اگر نمره شما 9.5 به بالا باشد، خود سیستم بصورت اتومات نمره شما را 10 می کند). نمره قبولی در ارشد نیز 12 می باشد (البته اگر نمره شما 11.5 به بالا باشد خود سیستم بصورت اتومات نمره شما را 12 می کند)

حال می خواهیم بارم بندی سوالات تستی را برای شما توضیح داده و بگیم که برای قبولی لازم است حداقل چه تعداد سوال را پاسخ دهید.

امتحانات تمام تستی پیام نور

1- آزمونهای 50 سوالی: بارم هر سوال 24 صدم است. اگر شما 8 نمره میانترم را کامل داشته باشید در کارشناسی حداقل 9 سوال و در ارشد حداقل 17 سوال را باید درست جواب بدهید تا قبول شوید. اگر نمره میانترم ندارید باید در کارشناسی حداقل 25 سوال و در ارشد حداقل 30 سوال را درست جواب بدهید.

2-آزمونهای 40 سوالی: بارم هر سوال 30 صدم است. اگر شما 8 نمره میانترم را کامل داشته باشید در کارشناسی حداقل 7 سوال و در ارشد حداقل 15 سوال را باید درست جواب بدهید تا قبول شوید. اگر نمره میانترم ندارید باید در کارشناسی حداقل 20 سوال و در ارشد حداقل 24 سوال را درست جواب بدهید.

3-آزمونهای 30 سوالی: بارم هر سوال 40 صدم است. اگر شما 8 نمره میانترم را کامل داشته باشید در کارشناسی حداقل 5 سوال و در ارشد حداقل 12 سوال را باید درست جواب بدهید تا قبول شوید. اگر نمره میانترم ندارید باید در کارشناسی حداقل 15 سوال و در ارشد حداقل 18 سوال را درست جواب بدهید.

4-آزمونهای 25 سوالی: بارم هر سوال 48 صدم است. اگر شما 8 نمره میانترم را کامل داشته باشید در کارشناسی حداقل 4 سوال و در ارشد حداقل 8 سوال را باید درست جواب بدهید تا قبول شوید. اگر نمره میانترم ندارید باید در کارشناسی حداقل 12 سوال و در ارشد حداقل 15سوال را درست جواب بدهید.

بارم سوالات تشریحی پیام نور

در امتحانات تشریحی پیام نور، بارم هر سوال مشخص است و در جلوی آن در برگه سوال درج شده است.

 

قبولی در امتحانات دانشگاه پیام نور کار دشواری نیست، اگر شما نحوه مطالعه دروس پیام نور را بدانید.

شما عزیزان چنانچه سوالی در این زمینه دارید می توانید از قسمت ارسال نظرات همین خبر برای ما ارسال کنید، ما نیز در حد توان شما را کمک خواهیم کرد.

جدیدترین اخبار و بخشنامه های پیام نور، حواشی و موضوعات دانشجویی و ... در کانال تلگرامی جامع پیام نوری ها (داخل کانال تلگرام، آدرس ادمین کانال وجود دارد که می توانید از طریق آن سوالات خود را از ما بپرسید.)

کانال تلگرام: irsoalofficial@

 

وب سایت جامع پیام نوری ها irsoal.com


نوشتن یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *