irsoal

آموزش تصویری ثبت مهمان(دائم یا موقت) در دانشگاه پیام نور

1398/10/27
نحوه ثبت درخواست مهمانی (دائم یا موقت) در دانشگاه پیام نور چگونه است؟

یکی از بزرگترین مزیت های دانشگاه پیام نور نسبت به سایر دانشگاه های کشور، امکان ثبت بی دردسر و راحت درخواست مهمانی دائم یا موقت است. بدین صورت که حتی دانشجویان تازه وارد نیز می توانند از همان ترم اول درخواست مهمانی خود را ثبت کنند.

ثبت درخواست مهمانی (دائم یا موقت) دانشگاه پیام نور در هر ترم و قبل از انتخاب واحد آغاز می شود. دانشجو در مهلت تعیین شده می بایست با مراجعه به پورتال خود در سیستم گلستان درخواست خود را ثبت نماید.

لازم است ابتدا تعریفی در مورد مهمان شدن دانشجو بیان کنیم و سپس نحوه ثبت آن را بیان کنیم.

 

مهمانی دائم یا موقت دانشجویان پیام نور

دانشجویی در شهری پذیرفته می شود، اما به دلیل موجهی می خواهد در شهری دیگر تحصیل کرده و امتحان دهد. این دلیل می تواند مثلا شاغل بودن همسر در شهری دیگر، محل سکونت شخص جایی دیگر و یا نیاز به بودن در کنار خانواده و ... باشد.(ثبت درخواست مهمان در پیام نور شرط چندانی ندارد، گاهی اوقات پشتیبانی مرکز مقصد از رشته مورد نظر شخص تنها شرط مهم محسوب می شود)

در این صورت دانشجو می تواند درخواست دهد تا در شهری دیگر چه برای یک ترم (مهمان موقت) و چه برای تمام ترمها (مهمان دائم) ادامه تحصیل دهد. بدین ترتیب و بعد از تائید دانشگاه مقصد، دانشجو در شهر انتخابی در کلاسها و امتحانات شرکت می کند.

در دانشگاه پیام نور این امکان برای تمامی دانشجویان از همان ترم اول امکان پذیر است. کافیست دانشجو وارد پورتال خود در سیستم گلستان شده و سپس درخواست خود را ثبت کند.

 

نحوه ثبت درخواست مهمان در دانشگاه پیام نور (آموزش تصویری)

1- دانشجو می بایست در مهلت تعیین شده برای درخواست مهمان، وارد پورتال خود در سامانه گلستان پیام نور شود. سپس از طریق مسیر زیر وارد صفحه ثبت تقاضای مهمانی شود

دانشجو--> درخواست ها --> تقاضای انتقال و مهمان --> تقاضای انتقال بصورت مهمان در واحدها و مراکز داخلی

نحوه ثبت درخواست مهمانی در دانشگاه پیام نور

 

2- در صفحه باز شده از قسمت واحد دانشگاهی مقصد، شهری که می خواهد آنجا مهمان شود را انتخاب کرده و سپس دکمه اعمال تغییرات را در پایین صفحه کلیک می کند.

 

3- معمولا بعد از سه تا پنج روز کاری، نتیجه درخواست مشخص می شود و از طریق بخش اطلاعات جامع دانشجو قابل مشاهده است.

برای مشاهده آموزش ویدیویی نحوه ثبت درخواست مهمان در دانشگاه پیام نور، برروی لینک زیر کلیک کنید:

 

آموزش ویدیویی نحوه ثبت درخواست مهمان در دانشگاه پیام نور

 

3 نکته مهم در مورد مهمانی در دانشگاه پیام نور

الف- معمولا با درخواست ممهمانی دانشجویان ترم آخر موافقت نمی شود.

ب- امکان ثبت مهمانی برای واحدهای داخل کشور امکان پذیر است. دانشجویان واحدهای خارج از کشور نمی توانند به واحدهای داخلی درخواست مهمان دهند.

ج- چنانچه درخواست مهمانی به یکی از واحدهای پیام نور شهر تهران و یا شهرهای استان تهران باشد، شهریه مقداری افزایش می یابد. 

در صورت درخواست مهمانی به شهر تهران ضریب 1.3 و برای شهرهای استان تهران (ورامین،پاکدشت و...) ضریب 1.2 به شهریه اعمال می گردد. برای مهمانی به سایر شهرها و استانها تغییری در شهریه داده نمی شود.

مهلت درخواست مهمان ترم دوم 99-98 پیام نور از 2 دی ماه آغاز و تا 21 بهمن ادامه دارد.

شما عزیزان می توانید سوالات خود را در مورد مهمانی و شرایط آن از طریق قسمت ارسال نظرات همین خبر برای ما ارسال کنید. همکاران ما شما را راهنمایی خواهند نمود.

جدیدترین اخبار و بخشنامه های پیام نور، حواشی و موضوعات دانشجویی و ... در کانال تلگرامی جامع پیام نوری ها (داخل کانال تلگرام، آدرس ادمین کانال وجود دارد که می توانید از طریق آن نیز سوالات خود را از ما بپرسید.)

کانال تلگرام: irsoalofficial@

 

 

وب سایت جامع پیام نوری ها irsoal.com


نوشتن یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *