irsoal

پاسخ تمامی سوالات شما در مورد معدل و کارنامه کلی پیام نور

1398/11/10
چنانچه در مورد معدل معیار فارغ التحصیلی، معدل معیار استخدام، فرق معدل دانشگاه ودانشکده ورشته و دریافت کارنامه کلی در دانشگاه پیام نور سوال دارید حتما متن زیر را بخوانید

معدل قبولی برای فارغ التحصیلی در کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور چند است؟

چنانچه معدل ما به حدنصاب لازم برای فارغ التحصیلی نرسد چه می شود؟

حداقل معدل لازم در کارشناسی پیام نور برای استخدام چند است؟

آیا نمرات مردودی در معدل کل دانشجو محاسبه می شود؟ برای دانشجویان قدیمی چطور؟

نحوه محاسبه معدل در پیام نور چگونه است؟

معدل دانشگاه، معدل دانشکده و معدل رشته که در قسمت اطلاعات جامع دانشجو سیستم گلستان نشان می دهد چیست؟

معدل کل و کارنامه کلی را از طریق سیستم گلستان چگونه می توان دریافت کرد؟

اینها تعدادی از سوالات است که ذهن بسیاری از دانشجویان پیام نور را به خود مشغول کرده است. تعدادی زیادی از دانشجویان پیام نور حتی بعد از فارغ التحصیلی نیز، جواب این سوالات را نمی دانند. از همین رو تصمیم داریم در این مقاله این سوالات را پاسخ دهیم تا دیگر هیچ دغدغه ای دراین زمینه نداشته باشید.

معدل قبولی برای فارغ التحصیلی در کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور چند است؟

حداقل معدل قبولی برای فارغ التحصیلی در کارشناسی دانشگاه پیام نور، 12 است. حتی یک صدم نمره پایین تر از این معدل سبب می شود شما نتوانید فارغ التحصیل شوید.

حداقل معدل قبولی برای فارغ التحصیلی در کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور، 14 است. حتی یک صدم نمره پایین تر از این معدل سبب می شود شما نتوانید فارغ التحصیل شوید.

چنانچه معدل ما به حدنصاب لازم برای فارغ التحصیلی نرسد چه می شود؟

اگر در کارشناسی یا کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور، معدل شما کمتر از حدنصاب تعیین شده (12 برای کارشناسی و 14 برای ارشد) باشد، در صورت داشتن سنوات تحصیلی به شما دروس جبران معدل ارائه می شود.

دروس جبران معدل دروسی هستند که شما در طول دوران تحصیل با نمره کمی آنها را پاس کرده اید. این دروس با همکاری کارشناس رشته مجدد به شما ارائه می شود تا بتوانید با نمره بالاتری پاس کرده و معدل خود را افزایش دهید. با توجه به میزان کمبود نمره برای رسیدن به معدل معیار، این دروس توسط کارشناس رشته تعیین و برای شما ارائه می شود.

همچنین امکان اخذ دروسی مثل حفظ جز 30 قرآن کریم و کارآفرینی برای بهبود معدل وجود دارد.

حداقل معدل لازم در کارشناسی پیام نور برای استخدام چند است؟

خیلی ها سوال می کنند آیا مدرک پیام نور مدرکی معتبر برای استخدام است. باید پاسخ داد بله، اکثر دستگاه های دولتی و خصوصی مدرک پیام نور را قبول دارند. البته شنیده شده دستگاه های نظامی محدودیتی در این زمینه اعمال می کنند، که پس از بررسی های صورت گرفته مشخص شده اینگونه نیست و شاید برای برخی رسته ها و مسئولیت ها این محدودیت را دارند.

حداقل معدل لازم در کارشناسی پیام نور برای اینکه بتوانید برای استخدام در دستگاه های دولتی و خصوصی اقدام کنید، معمولا معدل 14 است. البته بانک ها برای استخدام معدل 16 را نیز اعلام کرده اند.

آیا نمرات مردودی در معدل کل دانشجو محاسبه می شود؟ برای دانشجویان قدیمی چطور؟

در سال 1393 بخشنامه ای صادر شد که براساس آن نمرات مردودی دانشجویان پیام نور در مقطع کارشناسی و ارشد، در معدل کل محاسبه نمی شوند. برای مثال اگر شما درسی را افتاده باشید و نتوانید پاس کنید، در ترم های آینده آن درس را پاس می کنید، نمره مردودی شما تنها در معدل همان ترم محاسبه می شود و برای معدل کل نمره قبولی شما در آن درس محسوب می گردد (در هنگام فارغ التحصیلی این قانون برروی معدل اعمال می گردد).

این قانون برای تمامی دانشجویان ورودی 93 به بعد و کسانی که در سال 93 نیز مشغول به تحصیل بوده اند اعمال می شود.

نحوه محاسبه معدل در پیام نور چگونه است؟

نحوه محاسبه معدل در پیام نور بدین گونه است:

1- نمره هر درس در تعداد واحد آن ضرب می شود.(راهنمای مشاهده نمرات میانترم و پایان ترم پیام نور)

2- این حاصلضرب ها با هم جمع می شوند.

3- مجموع بدست آمده بر تعداد کل واحد ها تقسیم می شود.

4- معدل کل بدست می آید.

تبصره مهم : نمرات مردودی دروس تنها در معدل ترم محسوب می شود و در هنگام فارغ التحصیلی نمرات مردودی در معدل کل پیام نور حساب نمی شود.

معدل دانشگاه، معدل دانشکده و معدل رشته که در قسمت اطلاعات جامع دانشجو سیستم گلستان نشان می دهد چیست؟

حتما تابحال سه عبارت معدل دانشگاه، معدل دانشکده و معدل رشته را که در بخش اطلاعات جامع دانشجو پورتال سیستم گلستان نمایش می دهد را دیده اید. اگر کمی دقت و پرس و جو کرده باشید این اعداد برای کسانی که هم رشته ای شما هستند نیز یکسان است با چیزی که شما می بینید.

این نمرات دراصل میانگین معدل دانشجویان در دانشگاه ، دانشکده و رشته شماست. معدل دانشگاه که میانگین معدل تمامی دانشجویان دانشگاه شماست. معدل دانشکده ، میانگین معدل دانشجویان هم گروه باشماست(رشته های مشابه مثل گروه فنی مهندسی). معدل رشته هم که میانگین معدل دانشجویان رشته شما در همان دانشگاه است.

معدل کل و کارنامه کلی را از طریق سیستم گلستان چگونه می توان دریافت کرد؟

سایت گلستان پیام نور سامانه ای جامع است که تمامی امور دانشجویی را شامل می شود. شما از طریق سیستم گلستان می توانید کارنامه کلی خود را مشاهده کنید. در کارنامه کلی دروس پاس شده شما در تمامی ترم ها به همراه معدل درج شده است.

برای دریافت کارنامه کلی پیام نور یا همان گزارش 100، وارد پورتال خود در سیستم گلستان شوید. سپس مسیر زیر را دنبال کنید:

آموزش ----> گزارشهای آموزش ----> دانشجو ----> کارنامه ----> کارنامه کلی ----> کارنامه کلی یا گزارش 100

 

امیدوارم اطلاعات گفته مفید بوده باشد. چنانچه در این موارد سوال یا مشکلی دارید از طریق بخش ارسال نظر همین خبر و یا اگر سوالتان نیاز به پاسخی جامع تر دارد از طریق قسمت پرسش و پاسخ سوالات دانشجویی برای ما ارسال کنید تا در اسرع وقت پاسخ دهیم.

جدیدترین اخبار و بخشنامه های پیام نور، حواشی و موضوعات دانشجویی و ... در کانال تلگرامی جامع پیام نوری ها (داخل کانال تلگرام، آدرس ادمین کانال وجود دارد که می توانید از طریق آن نیز سوالات خود را از ما بپرسید.)

کانال تلگرام: irsoalofficial@

 

 

 

نمونه سوالات پیام نور به همراه پاسخنامه تستی و تشریحی در irsoal.com


نوشتن یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

 1. معدل قطعی من چموقع مشخص میشه؟

  • 1399/4/27

   سلام. پس از تائید نمره آخرین درس شما، می توانید معدل کل قطعی رو مشاهده کنید

 2. سلام،من میخاستم بدونم کارنامه هر ترم بعد از پایان ترم رو داخل سایت پیام نور(گلستان)چطور ببینم!! ممنون میشم جواب بدین.

  • 1399/4/7

   سلام. سیستم گلستان قسمتی دارد بنام کارنامه کلی.
   http://irsoal.com/pnunews/show/24
   از ادرس بالا می توانید روش مشاهده کارنامه کلی پیام نور را مشاهده نمایید

 3. بله رتبه دوره کارشناسیم منظورمه،در ضمن پیامنوری بودم

  • 1398/11/25

   سلام مجدد. بدون مراجعه به دانشگاه نمیشه، ولی خب اگر معدلتون بالای 17 هست احتمالا یکی از رتبه های الف محسوب می شوید و برای ارشد بدون ازمون می توانید از طرف دانشگاه اقدام کنید.
   برای اینکه رتبه خودتون رو متوجه بشین فاصلتون رو با معدل رشته که در سایت گلستان اومده مقایسه کنین، اگر بیشتر از 3 نمره فاصله داره احتمال زیاد جزو ده نفر اول رشتتون هستین

 4. سلام چطوری میتونم بدون مراجعه به دانشگام بفهمم که رتبه ام بین دانشجویان هم ورودی خودم چند بوده؟

  • 1398/11/22

   سلام.منظورتون رتبه دانشگاهتونه؟اینکه رتبه الف شدین یا نه؟