irsoal

پذیرش بدون آزمون کارشناسی مهرماه سال 99 (شرایط و نحوه ثبت نام)

1398/11/11
شرایط، زمان و نحوه ثبت نام و دفترچه رشته های پذیرش بدون کنکور مهر سال 99 منتشر شد

سازمان سنجش و آموزش کشور در اطلاعیه ای شرایط، ضوابط و دفترچه راهنمای پذیرش بدون آزمون کارشناسی سال 99 دانشگاه های سراسری، غیرانتفاعی و پیام نور کشور را اعلام نمود.

براین اساس ثبت نام پذیرش بدون کنکور سال 99 برای مقطع کارشناسی، از مورخ 20 اسفند 98 آغاز شده و تا 31 شهریور 99 ادامه دارد. شروع به تحصیل در این پذیرش، برای مهرماه سال 99 می باشد. 

در ادامه شرایط و نحوه ثبت نام پذیرش بدون کنکور را توضیح داده و در انتها دفترچه رشته های پذیرش بدون کنکور سال 99 را قرار خواهیم داد.

نحوه ثبت نام پذیرش بدون کنکور کارشناسی سال 99

1- مراجعه به پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش آموزش كشور.

2- دريافت دفترچه راهنماي ثبت نام از طريق پايگاه اطلاع رساني سازمان و مطالعه آن.(لینک دانلود در انتهای متن)

3- پرداخت هزینه مربوط به ثبت نام و انتخاب رشته از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان با کارتهای بانکی عضو شتاب.

4- تهيه فايل عكس اسكن شده داوطلب بر اساس توضيحات مندرج در دفترچه راهنماي ثبت نام.

5- ثبت نام وانتخاب رشته از طریق سایت اینترنتی سازمان در زمان مقرر (98/12/20 لغايت 99/06/31)

سه شرط مهم برای پذیرش بدون آزمون و براساس سوابق تحصیلی کارشناسی سال 99 دانشگاه ها

1- اخذ ديپلم نظام آموزشي جديد 3-3-6 حداكثر تا تاريخ 99/06/31، دارا بودن مدرك پيش دانشگاهي و يا اخذ مدرك پيش دانشگاهي حداكثر تا تاريخ 99/06/31 و يا دارا بودن ديپلم نظام قديم و يا مدرك كارداني (فوق ديپلم) دانشگاهها و موسسات آموزش عالي و كارداني پيوسته آموزشكده هاي فني و حرفه اي براي كليه داوطلبان الزامي است.

2- دارندگان ديپلم فني و حرفه اي و كاردانش نظام قديم هنرستان كه فاقد مدرك پيش دانشگاهي و يا مدرك كارداني مي باشند حق ثبت نام و شركت در اين مرحله را ندارند و در صورت ثبت نام و انتخاب رشته بعنوان متخلف شناخته شده و برابر ضوابط با آنان برخورد خواهد شد.

3- نظر به اينكه گزينش دانشجو در اين مرحله بر اساس سوابق تحصيل (معدل ديپلم)، صورت خواهد گرفت؛ لذا كليه متقاضيان (ديپلم هاي نظام آموزشي 3-3-6، نظام سالي واحدي يا ترمي واحدي، نظام قديم چهارساله دبيرستان و همچنين ديپلم هاي فني و حرفه اي و كاردانش نظام قديم هنرستان كه داراي مدرك پيش دانشگاهي و يا كارداني مي باشند) بايستي معدل كل و يا معدل كتبي خود را (طبق توضیحات مندرج در دفترچه راهنما) بصورت صحيح در تقاضانامه ثبت نام اينترنتي درج نمايند. داوطلبان توجه داشته باشند در صورت مغايرت معدل كل و يا معدل كتبي واقعي با معدل كل و يا معدل كتبي اعلام شده در تقاضانامه ثبت نامي، از ثبت نام پذيرفته شدگان ممانعت بعمل آمده و قبولي آنها لغو مي گردد.

تبصره1: داوطلبان نظام آموزشي جديد 3-3-6 كه هنوز موفق به دريافت مدرك ديپلم نشده اند، مي بايست پس از دريافت مدرك ديپلم و مشخص شدن معدل كتبي خود حداكثر تا تاريخ 99/06/31 با مراجعه به سايت سازمان سنجش آموزش كشور نسبت به ثبت نام در پذيرش دوره مذكور یا ویرایش اطلاعات ثبت نامی اقدام نمايند.

تبصره2: داوطلبان ديپلم فني و حرفه اي و يا كاردانش نظام آموزشي جديد 3-3-6 و ديپلمه هاي فني و حرفه اي و كاردانش نظام قديم هنرستان كه داراي مدرك پيش دانشگاهي و يا كارداني مي باشند و فاقد معدل كتبي ديپلم هستند، بايستي معدل كل ديپلم متوسطه خود را عيناً در بند 16 تقاضانامه اينترنتي ثبت نام درج نمايند.

نکته خیلی مهم در پذیرش بدون آزمون کارشناسی سال 99

داوطلبان مجاز هستند بدون توجه به نوع مدرك ديپلم يا پيش دانشگاهي از كليه گروههاي تحصيلي و رشته هاي مندرج در دفترچه راهنماي ثبت نام و پذيرش صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي (گروه هاي تحصيلي علوم رياضي و فني، علوم تجربي، علوم انساني، هنر و زبان هاي خارجي) نسبت به انتخاب كدرشته هاي مورد علاقه خود در يك فرم انتخاب رشته اقدام و آن ها را بر اساس علاقه در اولويت هاي مورد نظر در تقاضانامه مذكور درج نمايند. بديهي است نحوه گزينش آنان با توجه به نوع مدرك ديپلم و همچنين رشته انتخابي بر اساس توضیحات مندرج در دفترچه راهنما صورت خواهد پذيرفت.

دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته پذیرش بدون کنکور مهرماه سال 99

دانشجوی پیام نور میتواند در کنکور سراسری شرکت کند؟

بله، تمامی دانشجویان پیام نور می توانند در کنکور سراسری کارشناسی شرکت کنند. در صورت پذیرش در رشته جدید می توانند از رشته قبلی انصراف داده و در رشته پذیرفته شده ثبت نام کنند.

البته یک استثنا هم وجود دارد و آن هم برای مشمولین سربازی است.

این دسته از داوطلبان تنها در دوسال ابتدای قبولی در پیام نور می توانند درصورت پذیرش در رشته ای دیگر، انصراف داده و مجدد ثبت نام نمایند.

معافیت تحصیلی دانشجویان پیام نور در مقطع کارشناسی از همان ابتدای ثبت نام آنها آغاز می شود. آنها تنها تا دوسال زمان دارند که از رشته خود انصراف داده و در رشته ای دیگر پذیرش شوند تا معافیت تحصیلی شامل آنها بشود.

 

چنانچه در مورد پذیرش بدون کنکور و براساس سوابق تحصیلی کارشناسی سال 99 به خصوص در دانشگاه پیام نور سوالی دارید از طریق قسمت پذیرش بدون کنکور سایت irsoal.com می توانید سوالتان را از کارشناسان ما بپرسید. کارشناسان ما براساس تجربه چندساله خود احتمال قبولی شما را بررسی خواهند کرد.

جدیدترین اخبار و بخشنامه های پیام نور، حواشی و موضوعات دانشجویی و ... در کانال تلگرامی جامع پیام نوری ها (داخل کانال تلگرام، آدرس ادمین کانال وجود دارد که می توانید از طریق آن نیز سوالات خود را از ما بپرسید.)

کانال تلگرام: irsoalofficial@

 

وب سایت جامع پیام نوری ها irsoal.com


نوشتن یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *