irsoal

ادامه ترم دوم 99-98 پیام نور به چه صورت خواهد بود

1398/12/26
آیا ترم دوم 99-98 پیام نور تمدید می شود؟کسانی که کلاس الکترونیکی برنداشته اند می توانند در کلاس های مجازی شرکت کنند؟ چگونه؟

آیا ترم دوم 99-98 پیام نور لغو می شود؟

آیا ترم دوم 99-98 پیام نور تمدید می شود؟

تاریخ امتحانات پایان ترم نیمسال دوم 99-98 پیام نور آیا تغییر می کند؟

تکلیف کلاسهای حضوری پیام نور چه می شود؟

کسانی که کلاس الکترونیکی برنداشته اند می توانند در کلاس های مجازی شرکت کنند؟ چگونه؟

 با توجه به شرایطی که کشور به خاطر ویروس کرونا با آن درگیر است و تعطیلی دانشگاه ها، این دسته از سوالات ذهن بسیاری از دانشجویان به خصوص دانشجویان پیام نور را به خود درگیر کرده است.

تصمیم داریم با پاسخ به این سوالات اولا درگیری ذهنی شما را کاهش و دوما شما را برای تمام حالات ممکن آماده کنیم.

آیا ترم دوم 99-98 پیام نور لغو می شود؟

جواب این سوال یک کلمه است، خیر.

ولی به تازگی بخشنامه ای توسط وزارت علوم منتشر شده که به دانشجویان اجازه می دهد بتوانند دروس ترم خود را حذف کنند (حذف ترم) بدون اینکه این ترم تحصیلی در سنوات مجاز آنها محسوب شود. برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

خیلی بعید است که به دلیل تعطیلات اتفاق افتاده، ترم دوم 99-98 پیام نور کلا لغو شود. البته از گوشه و کنار صحبت هایی در این زمینه شنیده شده که بعد از پیگیری ها مشخص شد این موضوع منتفی است. به دلیل ماهیت دانشگاه پیام نور که کلا بر خودخوان بودن دروس تاکید دارد، لغو ترم به خاطر تعطیلات به خصوص در مقطع کارشناسی بسیار بعید است. در مقطع ارشد و دکتری احتمال این موضوع هست اما احتمال این موضوع نزدیک به صفر در مقطع ارشد است. برای مقطع دکتری این موضوع یکی از گزینه های روی میز است، اما گزینه های اخر

ترم دوم 99-98 پیام نور تا چه زمان تعطیل است و آیا ترم دوم تمدید می شود؟

طبق اخرین شنیده های ما ، کلاسهای حضوری دانشگاه پیام نور تا 21 فروردین تعطیل خواهند بود. صحبت هایی از زبان معاون وزارت علوم شنیده شده که بعد از تعطیلات عید گزینه تمدید ترم دوم 99-98 بررسی خواهد شد. باید تا 21 فروردین منتظر ماند تا نتیجه آن مشخص شود.

تاریخ امتحانات پایان ترم نیمسال دوم 99-98 پیام نور آیا تغییر می کند؟

چیزی که تا الان مشخصه این است که کلاسهای حضوری پیام نور تا 21 فروردین تعطیل هستند. اقای دکتر زاهدی نماینده مجلس نیز اعلام کرده اند شروع کلاسهای دانشگاه ها تا قبل از اردیبهشت از احتمال خیلی کمی برخوردار است. از طرفی هم رئیس جمهور اعلام کرده اند بعد از بازگشایی کلاسها بین 4تا 5 هفته کلاسها برگزار و سپس امتحانات گرفته می شود.

با توجه به تمام این گفته ها اگر اردیبهشت کلاسهای حضوری پیام نور تشکیل شود و امکان برگزاری امتحانات میانترم باشد، زمان امتحانات پایان ترم تغییر چندانی نخواهد کرد. ولی در غیر این صورت ترم دوم 99-98 تمدید و درنتیجه زمان امتحانات پایان ترم دوم 99-98 پیام نور نیز تغییر خواهد کرد.

براساس جدیدترین اطلاعیه دانشگاه پیام نور، امتحانات پایان ترم دوم 99-98 در همان زمانهای قبلی بصورت الکترونیکی و غیرحضوری و غیرمتمرکز برگزار خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر و جزئیات امتحانات برروی لینک زیر کلیک کنید:

دستورالعمل برگزاری امتحانات پایان ترم دوم 99-98 دانشگاه پیام نور

تکلیف کلاسهای حضوری پیام نور چه می شود؟

دانشگاه پیام نور یکی از اولین دانشگاه های کشور بود که بعد از شیوع بیماری کرونا سریعا کلاسهای حضوری خود را تا اخر اسفند تعطیل نمود. در مورد کلاسهای عملی و کارگاهی هم زمینه ای چیده خواهد شد که بعد از تعطیلات نوروز، به صورت فشرده کلاسها برگزار شده و در صورتی که الزامی برای رسیدن نمره نباشد، کلاسهای عملی و کارگاهی حتی در تابستان هم ادامه پیدا کند.

ترم تابستان 99 در پیام نور برگزار می شود؟

براساس آخرین اطلاعیه های منتشر شده، ترم تابستان 99 دانشگاه پیام نور برگزار می شود.

مدیر روابط عمومی دانشگاه پیام نور اعلام کرده ان شاالله و به امید خدا ترم تابستان در پیام نور همانند گذشته برگزار خواهد شد. این احتمال وجود دارد در ترم تابستان 99 دروس عمومی بیشتری هم ارائه گردد.

زیرا که دروس عملی باقیمانده از ترم دوم 99-98 به احتمال فراوان در تابستان برگزار خواهد شد.

ترم تابستان 99 براساس قوانین و شرایط ترم تابستان در پیام نور تشکیل خواهد شد.

کسانی که کلاس الکترونیکی برنداشته اند می توانند در کلاس های مجازی شرکت کنند؟ چگونه؟

همانطور که حتما اطلاع دارید انتخاب واحد و حذف و اضافه نیمسال دوم 99-98 پیام نور تا 15 فروردین تمدید شده است.

فعلا استفاده از کلاسهای مجازی برای کسانی که درس الکترونیکی اخذ نکرده اند امکان پذیر نیست. کسانی هم که به تازگی درس الکترونیک برداشته اند با مشکل اضافه شدن درس و یا حتی ورود به کلاس دارند.

ما در خبر کلاسهای مجازی پیام نور به طور کامل نحوه ورود به کلاس مجازی را در رایانه و موبایل توضیح داده ایم. اگر درس الکترونیک برداشته اید و آن کارها را انجام داده اید، اما نتوانسته اید وارد کلاس شوید، به این دلیل است که دانشگاه هنوز دسترسی شما را ایجاد نکرده است.

پس اگر تصمیم دارید از کلاسهای الکترونیکی و مجازی پیام نور استفاده کنید، حتما باید درس الکترونیک برداشته باشید. بعد از اخذ درس الکترونیک بین سه روز تا 7 روز کاری زمان میبرد دسترسی شما ایجاد شود.

در نهایت امیدواریم هرچه سریعتر شرایط کشور به حالت عادی برگشته و کلاسها و دانشگاه ها نیز دایر شوند.

در این مهلت تعطیلی می توانید با استفاده از نمونه سوالات دانشگاه پیام نور که در سایت irsoal قرار گرفته (نمونه سوالات نیمسال اول 99-98 نیز به کتابچه های سایت اضافه شده و  در حال تکمیل است) خود را برای امتحانات پایان ترم اماده تر نمایید.

چنانچه در مورد تعطیلی دانشگاه پیام نور و مسائل دانشجویی و حتی ورود به کلاس مجازی سوالی دارید می توانید از طریق بخش ارسال نظر همین خبر و یا ادمین کانال تلگرام سوال خود را از ما بپرسید.

آدرس کانال تلگرام سایت irsoal

t.me/irsoalofficial


نوشتن یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

 1. با سلام باتوجه به اینکه احتمال شیوع کرونا و انفلونزا در پاییز بیشتر است بهتر است که دروس بیشتری در تابستان امسال ارایه شود تا ترم پاییز درس کمتری بماند

  • 1399/3/19

   سلام خدمت شما
   این مساله احتمالش هست و براساس شنیده ها ممکنه دروس عملی هم حتی ارائه بشه. ولی مساله مهم اینه که سقف انتخاب واحد در ترم تابستان 8 واحده و شما بیشتر از اون نمیتونین بردارید

 2. ی سوال دارم تاریخ شروع امتحانات پیام نور کی هست؟

  • 1399/2/9

   سلام. تغییری نکرده و در همان تاریخ های قبلی است. در بخش اخبار پیام نور سایت خبر تاریخ های امتحانات را قرار داده ایم. تاریخ امتحانات را از انجا مشاهده کنید

 3. سلام خسته نباشین.
  امتحانات پایان ترم 98.99حضوری برگزار میشه یا مجازی؟

  • 1399/1/17

   سلام. احتمال 99.99 درصد حضوری.
   چون دانشگاه امکان برگزاری امتحان پایان ترم بصورت غیرحضوری رو نداره

 4. سلام. به نظرتون تکلیف امتحانات میانترم پیام نور ترم دوم 99-98 چی میشه؟

  • 1399/1/9

   سلام. احتمال زیاد امتحانات میانترم دوم 99-98 پیام نور در اردیبهشت 99 برگزار می شود

 5. سلام میخواستم بدونم که ترم حذف میشود یا ن؟
  وتکلیف شهریه چه میشود؟

  • 1399/1/8

   سلام. اگر پیام نوری هستین، احتمالش کمه، یک طرحی ارائه شده که شاید تا اواخر تیر ترم ادامه پیدا کنه اما ترم حذف نشه.
   اگر 1 درصد ترم حذف بشه، شهریه پرداختی شما بستانکاری برای شما محاسبه می شود و برای ترم بعد شما حساب میشه. فعلا کمی نگرانی برای حذف احتمالی ترم تابستان وجود دارد که شاید با تمدید ترم دوم، امکان ارائه ترم تابستان نباشد. این مورد هم در حد یک شنیده و شایعه است