irsoal

تکلیف امتحانات میانترم دوم 99-98 پیام نور چه می شود؟

1399/1/18
آیا امتحانات میانترم دوم 99-98 دانشگاه پیام نور برگزار می شود؟امتحانات میانترم چگونه برگزار می شود؟

با توجه به تعطیلات پیش آمده به دلیل ویروس کرونا و عدم برگزاری کلاسهای حضوری پیام نور، برای تعداد زیادی از دانشجویان سوال پیش آمده که با این وضعیت آیا امتحانات میانترم برگزار می شود؟ چگونه می خواهند امتحان میانترم را برگزار کنند؟

ابتدا لازم به ذکر است که همانطور که می دانید از روز شنبه 16 فروردین کلاسهای مجازی جایگزین کلاسهای حضوری پیام نور برای تمامی دانشجویان در دسترس قرارگرفته است.

حالت اول برگزاری امتحانات میانترم دوم 99-98 پیام نور

دانشجویانی که تجربه کلاسهای الکترونیکی را دارند می دانند که از طریق کلاس مجازی امکان برگزاری امتحان میانترم وجود دارد. بعید نیست که امتحانات میانترم دوم 99-98 پیام نور در بستر همین کلاسهای مجازی تشکیل شده، برگزار شود. بدین ترتیب که در تاریخ معینی از طریق همان کلاس، استاد سوالات را در اختیار دانشجویان قرار داده و دانشجویان پاسخها را برای استاد ارسال می کنند.

 

حالت دوم برگزاری امتحانات میانترم دوم 99-98 پیام نور

دومین سناریو پیش رو برای امتحانات میانترم پیام نور، برگزاری حضوری آنها بعد از عادی شدن شرایط است.

براساس مقاله های پزشکی مطرح دنیا (منابع خارجی) در هر اپیدمی عامل بیماری بعد از گذشت زمان ضعیف شده و بدن انسان ها نسبت به آن مقاومت نشان می دهد. با توجه به اینکه حدود 2 ماه است کشور ما درگیر این بیماری می باشد، امید است تا اواسط اردیبهشت شیوع این بیماری یا خطر ان کاهش یابد.

به نظر می رسد از اواسط اردیبهشت کلاسهای حضوری دانشگاه ها براساس پروتکل های وزارت بهداشت آن هم برای موارد و کلاسهای خاص یا امتحانات برقرار شود.

در همین مدت اردیبهشت ماه تا شروع امتحانات پایان ترم دوم 99-98 احتمال برگزاری امتحانات میانترم توسط اساتید وجود دارد.

 

حالت سوم برگزاری امتحانات میانترم دوم 99-98 پیام نور

سومین سناریو پیش رو این است که اساتید نمره میانترم را در قبال ارائه تحقیق یا مقاله یا کار پژوهشی قرار دهند. البته این مقاله ها بدون نیاز به دفاع بوده و اساتید براساس داکیومنت ارسالی دانشجو نسبت به نمره دهی میانترم اقدام می کنند.

نکته خیلیییی مهم:

در پایان لازم به ذکر است حتما سامانه سهبای پیام نور و یا سایت کلاس مجازی پیام نور را برای ساعت و تاریخ امتحانات میانترم بررسی کنید. به این فکر نباشید که امتحان میانترم برگزار نمی شود. حتما سایتهای برنامه کلاسی پیام نور را بررسی کنید که اگر احیانا تاریخی برای امتحان میانترم تعیین شد مطلع شوید.

امیدواریم هرچه زودتر با پایان یافتن شرایط موجود و عادی شدن شرایط، کلاسهای حضوری پیام نور برگزار شود. مطمئنن همه ما دلمان برای روزهای عادی و بی دغدغه حتی حضور در همان کلاس و در کنار دوستان تنگ شده است.

با ما همراه باشید.

کانال تلگرامی سایت irsoal (جدیدترین اخبار و اطلاعیه ها و حواشی پیام نور)

t.me/irsoalofficial

 

وب سایت جامع پیام نوری ها حاوی جدیدترین نمونه سوالات پیام نور و اخبار پیام نور irsoal.com


نوشتن یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

  1. درسته میگن قراره امتحانات میانترم رو حضوری بگیرن؟

    • 1399/2/17

      سلام. نه شایعس
      هنوز بازگشایی دانشگاه ها قطعی نیست