irsoal

برگزاری امتحانات پایان ترم دوم 99-98 پیام نور بصورت الکترونیکی و غیرمتمرکز

1399/2/22
امتحانات پیام نور بخاطر کرونا بصورت غیرحضوری، الکترونیکی و غیرمتمرکز برگزار می شود

سرانجام و پس از کش و قوس فراوان تکلیف برگزاری امتحانات ترم دوم 99-98 پیام نور مشخص شد.

برگزاری امتحانات پایان ترم دوم 99-98 پیام نور بصورت غیرحضوری، الکترونیکی و غیرمتمرکز

دکتر زمانی رئیس دانشگاه پیام نور در اطلاعیه ای اعلام کرد:

آزمونهای پایان نیمسال جاری دانشگاه پیام نور به دلیل شیوع بیماری کرونا به صورت غیرحضوری برگزار می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی، رئیس دانشگاه پیام نور با عنوان اینکه این اولین بار است که آزمونهای پایان نیمسال این دانشگاه از حالت متمرکز و سراسری خارج می شود، افزود: از آنجا که نمی دانیم تا زمان برگزاری امتحانات چه تعداد از استانها در وضعیت سفید خواهند بود، امتحانات پایان نیمسال جاری به صورت غیرمتمرکز و غیرحضوری با محوریت مراکز دانشگاه پیام نور در سراسر کشور و اساتید دروس برگزار می شود.

وی با عنوان اینکه تامین سلامت روانی و جسمی دانشجویان و ایجاد فضایی بی دغدغه و با امنیت خاطر برای برگزاری امتحانات در اولویت قرار دارد، اظهار داشت: دانشگاه پیام  نور در راستای پروتکل های ستاد ملی مبارزه با کرونا تلاش می کند هماهنگی ها را مطابق تقویم آموزشی انجام دهد تا دانشجویان در زمان مقرر امتحانات خود را بر اساس ارزشیابی های استاد در قالب آزمون الکترونیکی و یا سایر روش های ارزشیابی بگذرانند.

وی تاکید کرد: تقویم آموزشی در دانشگاه پیام نور به هیچ عنوان تغییر نخواهد کرد و تاریخ امتحانات پیام نور ترم دوم 99-98 همان های خواهد بود که قبلا اعلام شده است. (البته احتمال تغییر تاریخ توسط اساتید وجود دارد که حتما از طرف دانشگاه اطلاع رسانی می شود)

وی از برگزاری ترم تابستان مطابق با تقویم آموزشی خبر داد و گفت: در صورت ادامه شیوع بیماری و خطر ابتلای دانشجویان ارائه دروس نظری در ترم تابستان نیز به صورت الکترونیکی بوده و دروس عملی به محض اعلام ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا و بدون محدودیت زمانی برای دانشجویان ارائه خواهد شد.

برای اطلاع از آدرس کلاس مجازی شهر خود اینجا کلیک کنید.

دستور العمل اجرایی برگزاری امتحانات پایان ترم دوم 99-98 دانشگاه پیام نور

1- کلیه ارزشیابی‌های دروس نظری نیمسال تحصیلی جاری در بازه زمانی ابلاغ شده در برنامه امتحانات و منطبق با جدول زمان‌بندی و تاریخ از قبل تعیین شده، برگزار می‌شود. عدم شرکت دانشجو در ارزشیابی در تاریخ و ساعت اعلام شده، به منزله غیبت در جلسه امتحان است

تبصره- چنانچه مدرس قبل از تاریخ اعلام شده در برنامه امتحانات، نسبت به ارزشیابی برخی یا کلیه دانشجویان اقدام کرده باشد، ارزشیابی مجدد لازم نیست.

2- نوع ارزشیابی به صورت غیرمتمرکز است و روش انجام آن غیرحضوری بوده و صرفاً از طریق بستر الکترونیکی و یا سایر روش‌های غیرحضوری مورد تأیید مرکز/واحد و توسط مدرسین ذیربط طراحی و انجام می‌شود.

3- مدرسین موظفند اطلاعات مربوط به شیوه ارزشیابی خود را حداکثر تا تاریخ 1399/03/01 به مرکز/واحد ذیربط اعلام کنند. لازم است شیوه ارزشیابی توسط مدرسین و مرکز/واحد به روش‌های مقتضی به اطلاع دانشجویان هر درس رسانده شود.

4- دانشجویانی که امکان استفاده از ابزارهای ارتباطی مورد نیاز را ندارند، لازم است حداکثر تا تاریخ 1399/03/11 موضوع را به مرکز/واحد محل تحصیل خود اعلام کنند. ارزشیابی این دسته از دانشجویان توسط مرکز/واحد محل تحصیل، انجام می‌شود. مرکز/واحد موظف است تهمیدات لازم را در این خصوص اتخاذ کند.

5- مدرسین باید همه سوابق ارزشیابی درس را حفظ کنند به نحوی که در صورت لزوم، قابلیت مراجعه و بررسی مجدد را داشته باشد.

6- لازم است اطلاع‌رسانی کافی درخصوص شیوه ارزشیابی‌ها و استفاده از هرگونه سامانه برای ارزشیابی و راهنمایی دقیق درخصوص نحوه ورود و استفاده از آن توسط مدرسین و مرکز/واحد انجام شود.

7- لازم است به اطلاع کلیه دانشجویان رسانده شود که ثبت نمره بدون تسویه حساب شهریه امکان‌پذیر نخواهد بود، لذا دانشجویان موظف‌اند قبل از شروع ارزشیابی این نیم‌سال تحصیلی، نسبت به پرداخت کامل شهریه خود اقدام کنند.

8- ستاد امتحانات در هر استان و مرکز/واحد وظیفه راهبری و نظارت بر نحوه ارزشیابی‌ها را بر عهده دارد.

9- هر مرکز/واحد موظف است نسبت به تعریف مدرس برای تمامی دروسی که با عنوان «اساتید گروه آموزشی» ثبت شده است، تا تاریخ 1399/03/01 در سامانه گلستان و اطلاع‌رسانی به دانشجویان از نحوه ارزشیابی مدرسین اقدام کند.

10- برای درس‌هایی که با رعایت مقررات به صورت خودخوان تعریف شده‌اند، هر مرکز/واحد موظف است تا تاریخ 1399/03/01 در سامانه گلستان، نام مدرس مربوط را برای ارزشیابی تعریف و نسبت به اطلاع‌رسانی به دانشجویان از نحوه ارزشیابی مدرس اقدام کند. ثبت نمره میان ترم برای این دسته از درس‌ها مجاز نیست.

11- ثبت نمره ارزشیابی باید حداکثر تا تاریخ 1399/04/21 توسط مدرس در سامانه گلستان صورت پذیرد. مهلت ثبت نمرات درس‌های عملی و درس‌هایی که مطابق مقررات مهلت ثبت نمره بیش از یک نیم‌سال تحصیلی دارند، متعاقباً اعلام خواهد شد.

12- برای آزمون‌های ریزشی نیم‌سال تحصیلی قبل، مرکز/واحد باید به نحو مقتضی نسبت به انجام ارزشیابی این دسته از دانشجویان به همراه سایر دانشجویان ‌نیم‌سال تحصیلی جاری اقدام کند.

13- برای درس‌هایی که توسط نمایندگی‌ها و مراکز بین‌المللی خارج از کشور ارائه می‌شود، دستورالعمل جداگانه‌ای توسط معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی ابلاغ می‌شود.

3 نکته مهم در مورد ترم دوم 99-98 پیام نور

الف - کسانی که قبلا برای تعیین محل آزمون و مهمان اضطراری اقدام کرده بودند، درخواست آنها متعاقبا لغو خواهد شد و اگر شهریه ای اضافه شده باشد ، به آنها بازخواهد گشت.

ب - اگر دانشجویی می خواهد در امتحانات ترم شرکت نکرده و ترم را لغو کند، باید نزد کارشناس رشته خود رفته و درخواست مرخصی بدهد. در این صورت شهریه وی بازگشت داده نخواهد شد.

ج - حتما با اساتید خود ارتباط برقرار کرده (از طریق کلاس مجازی یا گروه های واتس اپی و تلگرامی ایجاد شده توسط اساتید) و از نحوه امتحان گرفتن او مطلع شوید. شاید اساتید تاریخ و زمان امتحانات را تغییر دهند.

 

اهمیت بررسی نمونه سوالات برای امتحانات پایان ترم دوم 99-98

حال که قرار است نمره دست اساتید باشد و خود اساتید سوالات را طراحی کنند، نمونه سوالات نیمسال های قبل پیام نور از اهمیت بیشتری برخوردار می شود. زیرا معمولا اساتید با مراجعه به بانک سوالات پیام نور نسبت به طراحی سوالات اقدام می کنند.

توصیه می شود همین امروز با عضویت و فعالسازی حساب کاربری خود در سایت irsoal از بانک نمونه سوالات پیام نور بهره مند شده و قبولی خود را در امتحانات پایان ترم تضمین کنید. همچنین یاداوری می شود اعتبار حساب شما در سایت با تغییر ترم صفر نشده و اعتبار برای ترم های بعد شما باقی می ماند.

به محض منتشر شدن جزئیات بیشتر در زمینه امتحانات پایان ترم پیام نور در ادامه همین خبر اطلاع رسانی خواهیم نمود.

شما عزیزان می توانید جدیدترین اخبار پیام نور را از طریق سایت و کانال تلگرام ما دنبال کنید:

کانال تلگرام irsoalofficial@

 


نوشتن یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

 1. نمره امتحانات پیام نور کی میاد؟ من هیچ نمرم ثبت نشده

  • 1399/4/2

   سلام. نمرات پیام نور اعلام شده
   اگر نمره شما ثبت نشده میتونه بخاطر داشتن بدهی شهریه باشه. بدهی شهریه پیام نور داشته باشین نمراتتون ثبت نمیشه

 2. ممکنه اساتید تاریخ امتحانات پیام نور رو تغییر بدن

  • 1399/2/30

   سلام. بله، احتمالش هست
   ولی حتما قبلش از طرف دانشگاه اطلاع رسانی می شود

 3. به نظر من برگزاری ازمون الکترونیک بهتره از حضور در دانشگاه
  اگر خدای ناکرده یک نفر کرونا داشته باشه تو اون جلسه چند نفر مبتلا میشن خدا میدونه

 4. من که رفتم به دانشگاه گفتم امکانات ندارم، قرار شد ازم حضوری امتحان بگیرن. ولی قراره خبر بدن

 5. من با کلالی موافقم. نترسین زیاد
  اینجوری راحت تره
  نمونه سوال بخونین پاس میشین

 6. شاید زیاد بد هم نشد
  اساتید راه میان با ما، اینجوری به نظرم بهتر شد

 7. بدون کامیپوتر و لپ تاب و اینترنت پرسرعت چجور میشه امتحان داد من که با گوشیم چون مدلش پایین بود نتونستم کلاس مجازی شرکت کنم امیدوارم دانشگاه به فکر امثال ما هم باشه

  • 1399/2/22

   سلام. دانشگاه اعلام کرده کسایی که نتشون ضعیفه یا دسترسی ندارن برن دانشگاهشون اعلام کنند تا حضوری ازشون امتحان بگیرن

 8. بهتره اعتراض کنیم به این روش
  نمیشه که اینجورییییی
  من کلاسای مجازی رو شرکت نتونستم بکنم
  باید بشه ترم رو حذف کنیم
  این دانشگاه ....

  • 1399/2/22

   لطفا از الفاظ رکیک استفاده نکنین
   به نظر شرایط مساعدتر خواهد شد
   اعتراضات زیادی صورت گرفته

 9. به نظر من که بدم نشد
  نمونه سوالات قبل پیام نور رو میخونیم ، پاس میشیم

  • 1399/2/22

   من هم همین نظر رو دارم
   اساتید معمولا از نمونه سوالات ترمای قبل سوال طرح میکنن
   مساله دسترسی دانشجوها به اینترنت هست

 10. شل کنین بابا
  نمره دست استاد باشه یعنی هممون میوفتیم

  • 1399/2/22

   خدا نکنه

 11. منم مثل ریحانه اینترنت ندارم. خدا کمک کنه

 12. من اینترنت ندارم منزل
  چکار کنممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممم؟

  • 1399/2/22

   سلام. داخل متن نوشته شده که باید برین پیش کارشناس رشتتون.
   خیلی مساله مهمی است این موضوع، خیلیا اینترنت ندارن

 13. وایییی
  خدای من
  خیلیا مثل من دسترسی به اینترنت پرسرعت ندارن

  • 1399/2/22

   سلام. در متن دستورالعمل نوشته شده باید برین پیش کارشناس رشتتون
   واقعا این مشکل برای خیلیا وجود داره و باید کاری کرد