irsoal

اخبار جدید از امتحانات ترم دوم 99-98 پیام نور

1399/2/26
جدیدترین اخبار و اطلاعیه های دانشگاه پیام نور در مورد امتحانات ترم دوم 99-98

این روزها همه چیز تحت تاثیر کرونا ویروس شده است. از تعطیلی مساجد و اماکن متبرکه تا تعطیلی سه ماه مدرسه ها و دانشگاه ها و ...

شاید هیچ کس فکر نمی کرد دانشگاه پیام نور روزی تغییری در امتحانات پایان ترم خود بدهد و آنها را سراسری و متمرکز برگزار نکند. ولی این اتفاق بعد از 30 سال افتاد و امسال امتحانات پیام نور بخاطر کرونا بطور غیرحضوری و غیرمتمرکز و توسط اساتید برگزار می شود.

با اعلام این خبر توسط دانشگاه پیام نور ابهاماتی برای دانشجویان در مورد بعضی مسائل مانند نحوه پرداخت شهریه، نحوه برگزاری امتحان برای کسانی که اینترنت ندارند، تکلیف تعیین محل آزمونها و ... بوجود آمد.

ما درحد امکان این مسائل را پیگیری کردیم و پاسخ تعدادی از سوالات دانشجویان را یافتیم.

قبلا در مورد نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم دوم 99-98 برای کسانی که تجهیزات رایانه ای و اینترنت ندارند توضیح دادیم (اینجا کلیک کنید).

در این متن می خواهیم به تعداد دیگری از سوالات پاسخ دهیم.

شهریه ترم دوم 99-98 پیام نور

براساس اطلاعیه دانشگاه، پرداخت شهریه ترم دوم 99-98 ضروری است.

اگر دانشجویی شهریه خود را پرداخت نکند، استاد مربوطه امکان ثبت نمره برای وی ندارد و بدین ترتیب دانشجو متضرر شده و دانشگاه مسئولیتی در این زمینه ندارد. بنابراین توصیه می کنیم حتی المقدور تا قبل از شروع امتحانات شهریه خود را پرداخت نمایید.

امید است در روزهای باقیمانده دانشگاه پیام نور در این زمینه راه حلی بیاندیشد. زیرا بسیاری از دانشجویان برای پرداخت شهریه مشکل دارند.

تکلیف تعیین محل آزمون و مهمان اضطراری دانشجویان در ترم دوم 99-98 پیام نور

از 7 اردیبهشت امکان تعیین محل آزمون و مهمان اضطراری پیام نور فعال شد و تعداد زیادی از دانشجویان در این طرح شرکت کردند. اما حال که امتحانات غیرحضوری برگزار می شود دلیلی بر تغییر محل آزمون وجود ندارد.

به احتمال 99 درصد تمامی درخواست های تغییر محل آزمون و مهمان اضطراری ترم دوم 99-98 پیام نور لغو شده و چنانچه شهریه ای اضافه بر دانشجو تحمیل شده باشد، به او بازگردانده می شود.

نحوه برگزاری امتحانات دروس خودخوان در ترم دوم 99-98 پیام نور

مانند گذشته در ترم جاری هم تعدادی از دروس خودخوان اعلام شده بودند.

دانشگاه حداکثر تا ابتدای خرداد برای این دروس استادی تعیین کرده و از طریق وب سایت های دانشگاهی به اطلاع دانشجویان می رساند.

توصیه می شود در یکی از کانالهای تلگرام پیام نور شهر خود عضو شوید. اینگونه از جدیدترین اخبار و اطلاعیه ها باخبر خواهید شد.

نحوه طرح سوالات توسط اساتید برای امتحانات ترم دوم 99-98 پیام نور

امتحانات ترم جاری کاملا توسط اساتید برگزار می شود. یعنی خود اساتید طراح سوالات خواهند بود و خود نیز تصحیح می کنند.

به نظر می رسد به دلیل استاندارد بودن سوالات دوره های قبل پیام نور، اغلب اساتید از موتورجستجوگر پیام نور برای طرح سوالات بهره ببرند. ولی در کل خود استاد است که تعیین می کند امتحان تستی باشد یا تشریحی.

دروس عملی ترم دوم 99-98 پیام نور

هنوز برای برگزاری کلاسهای عملی ترم جاری در پیام نور تصمیم گیری نشده است. تا زمانی هم که کلاس دروس عملی برگزار نشود طبیعتا نمره ای هم برای آنها ثبت نمی شود.

براساس شنیده ها کلاسهای عملی در تابستان 99 برگزار می شود و نمره این دروس نیز در همان زمان برای دانشجویان ثبت می شود. پس نگران نمره دروس عملی خود نباشید.

نحوه دفاع از پایان نامه یا پروژه توسط دانشجویان در ترم دوم 99-98 پیام نور

تمامی جلسات دفاع از پایان نامه یا ارائه پروژه در ترم جاری بصورت غیرحضوری و الکترونیکی برگزار می شود.

دانشجویان موظفند از طریق ارتباط با اساتید راهنما یا مدیران گروه، اززمان و نحوه جلسه دفاع مطلع شوند.

حذف ترم یا درخواست مرخصی برای ترم دوم 99-98 پیام نور

با توجه به اینکه دانشگاه پیام نور اجازه حذف ترم بدون ثبت سنوات را برای ترم دوم 99-98 نداد، چنانچه شما تصمیم دارید در امتحانات این ترم شرکت نکنید، تنها می توانید از طریق کارشناس رشته خود درخواست مرخصی بدهید.

نکته دیگر این است که با توجه به سراسری نبودن امتحانات ترم دوم 99-98 پیام نور امکان حذف اضطراری درس با عدم شرکت در جلسه امتحان تئوری نیز وجود ندارد. برای اینکه بخواهید درسی را حذف کنید با کارشناس رشته خود مشورت کنید.

 

چنانچه شما عزیزان در مورد نحوه برگزاری امتحانات پایانترم دوم 98-99 سوالی یا ابهامی دارید از طریق بخش ارسال نظر همین خبر و یا ادمین کانال تلگرام برای ما ارسال کنید. ما سعی خواهیم کرد که پیگیری کنیم.

کانال تلگرام irsoalofficial@

ادمین کانال تلگرام pshakori@

 


نوشتن یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

 1. من شنیدم کلاسهای عملی پیام نور از اواخر تیرماه شروع میشه. درسته؟

  • 1399/2/28

   سلام. برخی واحدها اعلام کرده اند از بعد امتحانات پایان ترم دوم 99-98 پیام نور کلاسهای عملی شروع میشه

 2. چه نکته خوبی اشاره کردین/ من میخاستم با شرکت نکردن تو امتحانات درسامو حذف کنم. الان باید برم پیش کارشناس رشتم؟

  • 1399/2/27

   سلام. بله، حتمابا کارشناس رشتتون هماهنگ کنین