irsoal

سامانه آزمون آنلاین دانشگاه پیام نور

1399/3/5
دانشگاه پیام نور تصمیم دارد سامانه ای را برای آزمون آنلاین راه اندازی نماید

با توجه به برگزاری امتحانات ترم دوم 99-98 پیام نور بصورت الکترونیکی و غیرحضوری به دلیل شیوع بیماری کرونا کووید 19، صحبتهایی شنیده شده مبنی بر طراحی سامانه ای برای آزمون آنلاین توسط سازمان مرکزی دانشگاه.

البته هنوز و بطور کامل در این مورد اطلاع رسانی نشده است، اما برخی منابع اعلام کرده اند احتمالا اپلیکیشن پیام من دانشگاه و یا سایت های آزمون آنلاین هر استان بستر اصلی آزمون آنلاین در ترم دوم 99-98 باشند.

اپلیکیشن پیام من دانشگاه پیام نور

پیام من نام یک اپلیکیشن است که دانشگاه پیام نور راه اندازی کرده و از طریق آن دانشجویان به برخی بخش های سیستم گلستان مثل بخش نمرات، پرونده تحصیلی و ... دسترسی دارند.

برای فعالسازی اپلیکیشن پیام من شما باید مبلغ 10000 تومان حق عضویت بپردازید (این مبلغ در شرایط کنونی صفر شده و دانشجویان فعلا و در ترم دوم 99-98 می توانند رایگان عضو شوند).

نکته مهم : اپلیکیشن پیام من در اپ استور بارگزاری نشده و امکان دانلود از آنجا وجود ندارد و فقط در مارکت ایرانی سیب اپ برای دانلود قرار گرفته است. کسانی که گوشی iOs دارند به ناچار و برای دانلود از سیب اپ باید اشتراک ویژه دریافت کنند که این هزینه برای آنها وجود دارد.

اپلیکیشن پیام من هم برای سیستم عامل اندروید طراحی شده و هم سیستم عامل iOs که از زیر شما می توانید آن را دانلود کنید:

اپلیکیشن پیام من پیام نور برای اندروید

اپلیکیشن پیام من پیام نور برای iOs

مدیر روابط عمومی دانشگاه پیام نور اعلام کرده بزودی نسخه وب اپ اپلیکیشن پیام من نیز راه اندازی می شود تا کسانی که گوشی هوشمند مناسب ندارند و یا گوشی iOs دارند و نمی خواهند هزینه دانلود آن را بپرازند بتوانند از نسخه وب اپ استفاده کنند.

زمزمه هایی شنیده شده که دانشگاه پیام نور احتمالا آزمون های آنلاین ترم دوم 99-98 را از طریق اپلیکیشن پیام من برگزار کند، ولی هنوز این موضوع رسمی اعلام نشده است.

مسئولین دانشگاه پیام نور امیدوارند با توسعه و همه گیر شدن اپلیکیشن پیام من، بتوانند آزمون های میانترم سالهای دیگر را نیز از طریق همین اپلیکیشن برگزار کنند.

بتازگی هم دانشگاه پیام نور با ارائه ویدیو آموزشی، نحوه طراحی آزمون را در اپلیکیشن پیام من به اساتید آموزش داده است.

سامانه آزمون آنلاین پیام نور

مهمترین سامانه آزمون آنلاین دانشگاه پیام نور، سامانه مرکز سنجش و آزمون پیام نور است که در ترم تابستان 99 راه اندازی شد و امتحانات دروس خودخوان بصورت سراسری از طریق آن برگزار شد.

این وب سایت با امکانات بسیاری برای برگزاری امتحانات راه اندازی شده است که انتظار می رود در ترم های آتی تعداد بیشتری از امتحانات از طریق آن برگزار شود.

همچنین  برخی شهرها وب سایتهایی را برای آزمون آنلاین اعلام کرده اند. مثلا دانشگاه پیام نور اصفهان وب سایت زیر را برای آزمون آنلاین پیام نور معرفی کرده است که هنوز نسخه آزمایشی آن درحال کار است و مشکلاتی را نیز دارد.

سامانه آزمون آنلاین پیام نور اصفهان

البته از سایر شهرها نیز اخباری به گوش رسیده که در حال راه اندازی سامانه هایی برای آزمون آنلاین هستند که در بستر همان کلاسهای مجازی ترم دوم 99-98 فعالیت می کنند.

همچنین امکان برگزاری امتحان از طریق سامانه lms پیام نور نیز وجوددارد.

یک پیشنهاد برای دانشجویان پیام نور

در انتها توصیه می کنیم با توجه به نزدیک شدن به امتحانات پایان ترم دوم 99-98 پیام نور، حتما از طریق سایت irsoal نسبت به دانلود نمونه سوالات پیام نور اقدام و آنها را بررسی کنید تا به آمادگی 70 درصدی جهت امتحانات برسید.

 

شما عزیزان می توانید جدیدترین اخبار و اطلاعیه های دانشگاه پیام نور را از طریق کانال تلگرام ما نیز مطلع شده و با ادمین کانال تلگرام نیز در ارتباط باشید.

کانال تلگرام irsoalofficial@

 

 


نوشتن یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

  1. امتحانات داره از پیام من برگزار میشه، همه بگوش باشن

    • 1399/3/19

      اکثر امتحانات پیام نور