irsoal

امکان خرید و فروش کتابهای پیام نور در سایت irsoal

1399/4/12
امکان خرید و فروش کتابهای نو و دست دوم دانشگاه پیام نور در وب سایت irsoal بوجود آمد. کافیست از طریق قسمت کتاب فروشی ...

دانشگاه پیام نور تنها دانشگاه کتاب محور در ایران است. بدین صورت که هر درس در پیام نور منبع و کتاب مشخصی دارد که امتحان پایان ترم براساس آن طرح می شود.

متاسفانه در توزیع و چاپ کتابهای پیام نور دو مشکل بزرگ وجود دارد. یکی اینکه تعداد چاپ کتابها کم است و دیگری اینکه در کل کشور بصورت متوازن توزیع نشده است. 

همین امر باعث شده همواره یکی از دغدغه های دانشجویان پیام نور تهیه منابع و کتابهای دانشگاه باشد. بطوری که در برخی موارد حاضرند مبالغ سنگینی را برای تهیه کتابها بپردازند. 

این دغدغه و نیاز دانشجویان و تعداد زیاد پیام های رسیده از طرف شما سبب شد تا به دنبال راه چاره ای برای حل این مشکل باشیم.

خرید و فروش کتابهای دانشگاه پیام نور

با بررسی هایی که توسط تیم irsoal صورت گرفت، مشخص شد در هر ترم تعداد زیادی از دانشجویان به کتابهایی که قبلا تهیه کرده بودند دیگر نیازی ندارند. این دسته از دانشجویان مشتاقند که کتابهای خود را به کسانی که نیاز دارند در ازای مبلغی بفروشند.

تنها کاری که باید انجام داد این است که این دو مولفه مهم یعنی دارنده کتاب و کسانی که نیاز به کتاب دارند رو به هم متصل کنیم.

وب سایت irsoal با راه اندازی بخش کتاب فروشی سعی بر حل این موضوع و آسان کردن خرید و فروش کتابهای پیام نور دارد.

بدین ترتیب دانشجویانی که قصد فروش کتابهای خود را دارند می توانند از طریق بخش کتاب فروشی نسبت به آگهی کتابهای خود اقدام کنند. دانشجویان متقاضی خرید هم می توانند با فروشنده کتاب تماس گرفته و آن را خریداری کنند.

این سامانه از طرف سایت بصورت کاملا رایگان طراحی شده و کسانی که می خواهند کتاب خود را آگهی کنند، تنها نیاز است که در سایت عضو شوند. پس از ورود به حساب کاربری، می توانند کتاب خود را از قسمت کتاب فروشی آگهی کرده و به فروش برسانند.

آگهی های ارسالی از طرف مدیریت سایت بررسی می شوند (عکس، قیمت و توضیحات ارسالی بررسی می شود) و پس از تائید در سایت قرار می گیرند.

چنانچه کسی متقاضی خرید کتابی بود، با شماره تماس درج شده در آگهی تماس می گیرد و برای خرید و ارسال با فروشنده هماهنگی می کند. باز هم خاطرنشان می کنیم این کار کاملا رایگان بوده و irsoal هیچ نفعی از این معامله نمی برد. البته مسئولیت خرید و فروش کتاب نیز کاملا برعهده خریدار و فروشنده می باشد.

ما سعی داریم با انتشارات و کتابفروشی های بزرگ هر شهر نیز صحبت کرده تا دانشجویان بتوانند از طریق این بخش کتابهای مورد نیاز خود را از آنها بصورت غیرحضوری تهیه نمایند.

امیدواریم با این کار بتوانیم تا حدودی از مشکلات دانشجویان برای تهیه کتابها و منابع پیام نور کم کرده باشیم.

از همین امروز می توانید با مراجعه به بخش کتاب فروشی ( در بالای سایت قرارگرفته است) کتابهای خود را آگهی کنید. برای اینکه مجموعه قرار گرفته در کتاب فروشی کامل تر و جامع تر شود، لازم است که دانشجویان هر کتاب پیام نوری که دیگر نیاز ندارند را آگهی کنند. پس این موضوع را به اطلاع سایر دوستانتان برسانید تا آنها نیز کتابهای خود را برای فروش قرار دهند، شاید کتاب آنها مورد نیاز شخص دیگری باشد.

 

irsoal.com مرجع رسمی نمونه سوالات پیام نور


نوشتن یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *