irsoal

نمونه سوالات دروس ورودی های جدید دانشگاه پیام نور

1398/9/26
برای پیدا کردن نمونه سوالات مشابه کافیست لیست وضعیت منابع رشته ورودی ...

نمونه سوالات رشته حقوق پیام نور

دانشگاه پیام نور در ابتدای هرسال تحصیلی، ورودی های جدید برخی رشته ها را از دانشجویان قدیم همان رشته جدا کرده و لیست وضعیت منابعی متفاوت با دروس و کدهای جدید برایشان ارائه می کند. مثلا دروس رشته فقه و مبانی حقوق پیام نور در مقطع کارشناسی برای ورودی های 98 متفاوت با ورودی های سالهای قبل است.

کد دروس رشته های جدید دانشگاه پیام نور

دروس رشته های جدید کدهای جدید هم میگیرند. بدین ترتیب وقتی دانشجویان جدیدالورود به دنبال نمونه سوال این کد دروس می گردند چون هنوز امتحانی از آنها برگزار نشده که نمونه سوالی از آن وجود داشته باشد، با در بسته مواجه شده و فایلی پیدا نمی کنند.

اما در اصل این دروس برای ورودی های سالهای قبل بوده، اما با نام و کد درس متفاوت (منابع دروس یکسان است). بدین ترتیب اگر دانشجو بتواند بین دروس خود با دروس ورودی های قبل براساس منابع تشابه پیدا کند، میتواند از نمونه سوالات آنها استفاده کند (چون منابع یکسان است نمونه سوالات مفید هستند).

برای مثال کد دروس زیر جدید هستند که می توانید نمونه سوالات کدهای مشابه آن را دریافت نمایید.

درس حقوق تجارت پیام نور با کد 1220978 برای ورودی های 98 رشته فقه و مبانی حقوق است که دانشجویان می توانند نمونه سوالات کد 1220235 درس حقوق تجارت 2 ورودی های سالهای قبل همین رشته را دریافت کنند.

یا مثلا درس حقوق خانواده 1 پیام نور با کد 1220965 که بجای آن می توانید کد 1220237 را دانلود کنید.  یا بجای درس کلیات علم حقوق پیام نور با کد 1220958 می توانید کد 1220093 را دریافت کنید.

برای پیدا کردن نمونه سوالات مشابه کافیست لیست وضعیت منابع رشته ورودی خود را دریافت کنید. سپس لیست وضعیت منابع رشته خود برای ورودیهای قبل را دانلود کنید. در انتها براساس منبع درس خود در لیست ورودی قبل جستجو کنید و درسی که منبعش با درس شما یکسان باشد، می توانید از نمونه سوالاتش استفاده کنید.

لیست وضعیت منابع دانشگاه پیام نور

در دانشگاه پیام نور هر رشته (چه کارشناسی و چه کارشناسی ارشد) لیستی دارد که در آن نام تمامی دروس رشته به همراه کد درسی، نام کتاب، کد منبع، نام نویسنده و از همه مهمتر حذفیات هر کتاب در آن درج شده است. البته در این لیست اطلاعات دیگری هم وجود دارد مانند نوع امتحان که تستی هست یا تستی تشریحی و ...

لیست وضعیت منابع در ابتدای هر ترم توسط دانشگاه منتشر می شود و لازم است که تمامی دانشجویان در همان ابتدای ترم، لیست وضعیت منابع رشته خود را براساس ترم ورودی دریافت کنند. چون احتمال دارد لیست نسبت به ترم قبل تغییراتی داشته باشد.

یک ستون خیلی مهم در لیست وضعیت منابع که اکثرا دانشجویان از آن غافل هستند، ستون کد منبع دروس است.

در دانشگاه پیام نور هر درس یک کد منبع معمولا 4 رقمی دارد که به نوعی مشخص کننده کتاب مربوطه به آن می باشد. وقتی کد منبع درسی با کد منبع درسی دیگر یکسان باشد، یعنی منابع درسی آنها یکسان است. بدین ترتیب و به همین راحتی شما می توانید دروسی که منابع یکسان دارند را تشخیص داده و در صورت نیاز از نمونه سوالات آنها نیز استفاده کنید.

جدیدترین لیست وضعیت منابع رشته های کارشناسی و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه پیام نور

 

جدیدترین لیست وضعیت منابع رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور

 

جدیدترین لیست وضعیت منابع رشته های دکتری دانشگاه پیام نور

 

جدیدترین اخبار و بخشنامه های پیام نور، حواشی و موضوعات دانشجویی و ... در کانال تلگرامی جامع پیام نوری ها (داخل کانال تلگرام، آدرس ادمین کانال وجود دارد که می توانید از طریق آن سوالات خود را از ما بپرسید.)

کانال تلگرام: irsoalofficial@

چنانچه برای پیدا کردن کدهای مشابه دروس پیام نور سوالی دارید می توانید از کارشناسان سایت irsoal.com راهنمایی دریافت کنید.

با irsoal.com دیگر نگران تحصیل خود در پیام نور نباشید.


نوشتن یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *