irsoal

نحوه ارزشیابی و برگزاری امتحانات پایان ترم اول 1399-1400 پیام نور

1399/8/21
نحوه ارزشیابی و برگزاری امتحانات پایان نیمسال اول 1399-1400 پیام نور منتشر شد.

با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور و غیرحضوری بودن کلاسها در ترم اول 1399-1400 پیام نور، نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم دانشگاه براساس شرایط موجود اعلام شد.

براین اساس همانند دو ترم گذشته (ترم تابستان 99 و ترم دوم 99-98) امتحانات پایان ترم اول 1399-1400 نیز بصورت الکترونیکی برگزار خواهد شد.

دانشگاه پیام نور با انتشار اطلاعیه ای نحوه ارزشیابی پایان ترم اول 1399-1400 را اعلام نمود که مهم ترین بخش آن مربوط می شود به برگزاری امتحانات دروس عمومی که بصورت الکترونیکی ولی متمرکز و از طریق سامانه آزمون آنلاین پیام نور برگزار می شود. امتحانات و ارزشیابی سایر دروس نیز توسط خود اساتید انجام می شود.

استاد در نحوه نمره دهی و ارزشیابی کاملا مختار است و برای مثال می تواند نمره را منوط به تحقیق یا پروژه نماید و یا از طریق سامانه ها و سایتهای ایجاد شده و حتی شبکه های اجتماعی امتحان بگیرد.

در ادامه می توانید مهم ترین بخش های دستورالعمل برگزاری امتحانات پایان ترم اول 99-00 پیام نور را مشاهده نمایید.

اطلاعیه نحوه ارزشیابی پایان ترم اول 1399-1400 دانشگاه پیام نور

1- امتحانات پایان ترم پیام نور براساس همان تاریخ ها و زمان های تعیین شده قبلی که در برنامه امتحانات ترم اول 99-00 پیام نور اعلام شد، برگزار خواهد گردید. چنانچه دانشجو در زمان و ساعت معین شده در جلسه ازمون که توسط استاد یا سامانه برگزار می شود حضور نیابد، به منزله غیبت محسوب شده و آن درس از لیست دروس ترم دانشجو حذف خواهد شد.

تبصره : اساتید موظف هستند بعد از برگزاری هر آزمون، نام افرادی که غیبت داشته اند را به مسئولین ارائه دهند.

2- چنانچه استادی در زمانی غیر از زمان ها و تاریخ های اعلام شده برنامه امتحانات، نسبت به ارزشیابی و آزمون از دانشجویان اقدام کند، دیگر لازم به آزمون مجدد در تاریخ مقرر شده نیست.

تاریخ های منتشر شده در برنامه امتحانات ، در واقع آخرین مهلت ارزشیابی دروس است.

3- ارزشیابی دروس عمومی بصورت الکترونیکی و متمرکز خواهد بود و از طریق سامانه آزمون مجازی دانشگاه برگزار می گردد. سایر امتحانات توسط اساتید و بصورت غیر متمرکز بوده و از راه ها و مسیرهایی که اساتید مشخص می کنند برگزار می شود.

این ترم برای اولین بار قرار براین است که آزمون هر درس عمومی درچند نوبت برگزار شود و دانشجو براساس صلاحدید خود در هرکدام از نوبتها که خواست می تواند شرکت کند. اطلاعات بیشتر بزودی منتشر خواهد شد.

4- اساتید تا ابتدای آذر ماه مهلت دارند، نحوه و بستر ارزشیابی پایان ترم مربوط به درس خود را به مسئولین دانشگاه اعلام کند. پس از تائید مسئولین، نحوه برگزاری باید به اطلاع تمام دانشجویان نیز برسد. امتحانات حتما براساس منابع اعلام شده در لیست وضعیت منابع خواهد بود.

5- چنانچه دانشجویی، امکانات و تجهیزات لازم الکترونیکی (مانند گوشی یا سیستم رایانه و همچنین دسترسی به اینترنت مطلوب) برای حضور در امتحانات پایان ترم ندارد، باید تا ابتدای آذر ماه یعنی 1399/09/01 این موضوع را به مسئولین دانشگاهش اطلاع دهد. نحوه ارزشیابی این دسته از دانشجویان توسط دانشگاه معین می شود.

6- مدرسین و اساتید باید همه سوابق ارزشیابی دروس را نزد خود نگه دارند. به نحوی که در صورت درخواست دانشگاه و یا مسئولین مربوطه، امکان ارائه آن ها وجود داشته باشد

7- اطلاع رسانی کافی به دانشجویان در مورد نحوه برگزاری آزمون، باید توسط دانشگاه و اساتید صورت پذیرد.

8- دانشجویان آگاه باشند که ثبت نمره بدون تسویه حساب شهریه امکان پذیر نمی باشد. چنانچه دانشجویی بدهی شهریه داشته باشد، بخش ثبت نمره وی بسته خواهد بود و اساتید نمی توانند برای وی نمره ای درج  کنند .

9- تمامی دانشگاه ها موظف هستند که برای تمامی دروس، حتما استادی را تا ابتدای آذر ماه (1399/09/01) مشخص و اعلام کنند و درسی بدون استاد یا با نام اساتید گروه آموزشی دیگر نباشد.

10- نمرات تمامی دروس تا ابتدای بهمن ماه ( 1399/11/01) باید در سیستم گلستان توسط اساتید ثبت شده باشد. مگر دروس عملی و یا دروسی مثل پروژه که تا یک نیمسال دیگر فرصت ثبت نمره وجود دارد.

11- امتحان دروس ریزشی ترم قبل نیز باید توسط دانشگاه ها در همین ایام امتحانات برگزار شود.

---------------------------------------------------------------

دستورالعمل منتشر شده توسط دانشگاه پیام نور برای امتحانات پایان ترم اول 99-00 هنوز دارای ابهاماتی است که باید روشن شود. مانند موضوع برگزاری امتحانات دروس عمومی در چند نوبت، و یا نحوه محاسبه نمره پایان ترم با توجه به نمره میانترم و یا اصلا امتحان و نمره میانترمی وجود دارد یا خیر.

ما پیگیر پاسخ سوالات بالا از طرف مسئولین پیام نور هستیم و به محض مشخص شدن در بخش اخبار پیام نور سایت irsoal قرار خواهیم داد.

پیشنهاد می کنیم با عضویت vip در سایت irsoal، علاوه بر دریافت اعتبار دانلود نمونه سوال پیام نور از خدمات مشاوره ای ما نیز بهره مند شوید. چنانچه برای استفاده از کلاسهای آنلاین پیام نور و یا برای انجام تحقیق و مقالات گفته شده توسط استادتان و سایر موضوعات سوالی دارید، از طریق ادمین تلگرام با ما در میان بگذارید.

پیج اینستاگرام   instagram.com/irsoalpnu

کانال تلگرام  t.me/irsoalofficial

 

ادمین تلگرام       t.me/pshakori
 


نوشتن یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

 1. باسلام من دانشجوی رشته تاریخ هستم وبرای اولین باره که میخوام امتحان پایان ترم بدم ،آیا برای امتحان دروس اختصاصی باید طبق برنامه ای که اول ترم دادن در تاریخ مشخص شده بصورت مجازی از طریق پیام رسان پیام نور شرکت بکنم؟

  • 1399/9/29

   سلام خدمت اقا بهرام. اگر استادت زمان دیگه ای رو اعلام نکرده برای ازمون، در همون زمان و تاریخ اعلام شده قبلی امتحان برگزار میشه. یک توصیه: حتما سعی کن بفهمی که استادت زمان و تاریخ امتحان رو تغییر داده خودش یا نه، چون میتونه برای دروس غیرعمومی این کاررو بکنه

 2. سلام . ببخشید منظور از سامانه آزمون مجازی دانشگاه چیه ؟ کدوم سایته ؟

  • 1399/9/7

   سلام و وقت شما بخیر
   تو لینک زیر توضیح دادیم. لینک زیر رو کپی کنین و در قسمت ادرس بار مرورگرتون پیست کنین
   توضیحات خوبی دادیم راجب سامانه ازمون انلاین پیام نور
   https://irsoal.com/pnunews/show/74

 3. سلام و روز بخیر
  امتحان غیر متمرکز یعنی خود استاد سوالات رو مینویسن؟
  و اینکه در امتحان غیر حضوری معمولا زمان امتحان چقدره ؟برای هر سوال چند دقیقه فرصت بهمون میدن؟

  • 1399/9/1

   سلام خدمت شما دوست عزیز. اره، یعنی هر استاد سوالات خودش رو طرح میکنه. معمولا استادا یک جوری وقت میدن که نشه زیاد کتاب باز کرد و ....
   بین نیم ساعت تا یک ساعت معموله

 4. سلام من خیلی شنیدم حتی از یک استاد عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور که آزمون به صورت جداگانه یعنی مثل امتحان پایان ترم یا حتی آنلاین برگزار میشه و اینکه صد درصد به شیوه گذشته نیست ایا این صحت داره؟

  • 1399/8/24

   سلام. منم شنیدم این موضوع رو. دانشگاه پیام نور امکاناتش رو داره، حتی می تونه آزمون رو بصورت یکجا و انلاین برگزار کنه، تجربشم داره. باید صبر کرد و موند ببینیم چی میشه. ولی خب این موضوع بستگی به نظر کمیته ملی کرونا داره