irsoal

شرکت در امتحانات پیام نور بدون پرداخت شهریه

1398/9/22
چطور بدون پرداخت شهریه در امتحانات پایان ترم دانشگاه پیام نور شرکت کنیم

 امتحانات در دانشگاه پیام نور بصورت سراسری است (مانند آزمون های سازمان سنجش). همانطور که شما برای شرکت در کنکور و یا سایر آزمونهای سراسری باید کارت ورود به جلسه بگیرید، در پیام نور نیز برای شرکت در امتحانات پایان ترم باید کارت ورود به جلسه داشته باشید. البته این کارت به دلیل اینکه حاوی اطلاعات ساعت و تاریخ دقیق امتحانات دانشجو و نوع آن (حضوری یا الکترونیکی) نیز هست از اهمیت زیادی برخوردار است.

اما در پیام نور و برای دریافت کارت ورود به جلسه یک شرط وجود دارد (که تعداد زیادی از دانشجویان با آن درگیر هستند) و آن هم چیزی نیست جز لزوم پرداخت شهریه برای دریافت کارت ورود به جلسه

کارت ورود به جلسه را شما باید از پورتال خود در سایت گلستان دریافت کنید. تا زمانی که شما بدهی شهریه داشته باشید امکان دریافت کارت ورود به جلسه را ندارید و صفحه آن برای شما باز نمی شود.

اما چطور می توان بدون پرداخت شهریه در امتحانات پایان ترم پیام نور شرکت کرد؟

جواب سوال در واقع این است که همچین امری امکان پذیر نیست، اما راه هایی وجود دارد که دانشجویان سرتاسر کشور به ما اعلام کرده اند و از این راه ها نتیجه هم گرفته و در امتحانات شرکت کرده اند.

برای مثال:

- دانشجویی از مرکز مشهد با ارسال پیامی به ما اعلام کرد که کارت ورود به جلسه امتحانات ترم قبل خود را به همراه خود به جلسه امتحان برده و توانسته در امتحان شرکت کند

- یا دانشجوی دیگری اعلام کرده که با کارت ورود به جلسه یکی از دوستانش توانسته در امتحانات شرکت کند.

- دانشجویی از تهران برای ما پیامی ارسال کرده و گفته توانسته با نرم افزار قتوشاپ کارت ورود به جلسه یکی از دوستانش را تبدیل به کارت ورود به جلسه خودش نماید.

- شخصی نیز گفته توانسته قبل از شروع امتحانات با کارشناس رشته و مسئول مالی دانشگاه خود صحبت کرده و توانسته با هماهنگی آنها کارت ورود به جلسه خود را دریافت نماید.

و چندین راه و روش دیگر ...

در توضیح و رد این راه ها باید به دو نکته اشاره کرد .

یکی اینکه چنانچه شما بدهی شهریه داشته باشید ممکن است برگه پاسخنامه برای شما چاپ نشود و شما حتی با حضور در جلسه برگه ای برای پاسخ دادن نداشته باشید.(این موضوع بطور کامل تائید نشده است، ولی از گوشه و کنار به گوش ما رسیده است)

و دیگری اینکه کارت ورود به جلسه معمولا در دو مرحله چک می شود. یکی در هنگام ورود به جلسه و یکی هم توسط مراقبی که امضا حضور در جلسه را میگیرد.

چنانچه یکی از این مراقبین متوجه این کار شوند می توانند برگه پاسخنامه شما را پاره و حتی کار شما را به کمیته انظباطی دانشگاه بکشانند.

در کل پیشنهاد می شود حتما کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنید و به همراه کارت ورود به جلسه و کارت دانشجویی در امتحانات شرکت کنید که متضرر نشوید.

چنانچه شما هم تجربه شرکت در امتحانات پیام نور را بدون کارت ورود به جلسه دارید، از طریق قسمت ارسال نظر در پایین همین خبر ، برای ما ارسال کنید.

در پایان لازم به ذکر است چنانچه در این مورد سوال یا مشکلی دارید می توانید از طریق قسمت پرسش و پاسخ سوالات دانشجویان پیام نور سایت irsoal.com ، با ما در میان بگذارید. کارشناسان ما شما را راهنمایی خواهند نمود.

نمونه سوالات پیام نور ، اخبار پیام نور، کتاب پیام نور و چندین خدمت دیگر ، همه و همه در سایت irsoal.com


نوشتن یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *