irsoal

5 سایت مهم و باارزش دانشگاه پیام نور که تمام دانشجویان باید بدانند

1399/8/7
آدرس سایتهای مهم دانشگاه پیام نور که ارائه دهنده خدمات بسیاری به دانشجویان عزیز هستند

اگر می خواهید سایتهای مهم دانشگاه پیام نور را که خدمات بسیاری از جمله ثبت نام و انتخاب واحد، درخواست مرخصی، دانلود و خرید کتاب و منابع، اخبار و لیست های ارائه دروس و وضعیت منابع رشته ها، دانلود نمونه سوالات و ... را ارائه می دهند بشناسید، حتما تا پایان متن با ما همراه باشید.

دانشگاه پیام نور با بیش از 250 شعبه و واحد در سرتاسر ایران به عنوان بزرگترین و پرمخاطب ترین دانشگاه دولتی کشور شناخته می شود.

دانشگاه پیام نور در رقابت با دانشگاه آزاد در ایران شروع به کار کرد و بطور کل از همان ابتدا هدف از تاسیسش، دسترسی راحت همه مردم در تمام نقاط ایران به تحصیلات آکادمیک و دانشگاهی بود. امروزه در ههر شهری از ایران که بروید با احتمال بالا حتما یک دانشگاه پیام نور در آن وجود دارد.برخی از شهرها مانند تهران هم 4 شعبه پیام نور دارد.

کار خوبی که دانشگاه پیام نور انجام داده این است که بسیاری از اقدامات و خدمات خود را الکترونیکی کرده و دانشجویان براحتی می توانند از طریق اینترنت به امکانات و خدمات دانشگاه دسترسی پیدا کنند.

مانند وب سایت رسمی دانشگاه، سامانه جامع گلستان پیام نور، سامانه کلاس مجازی استان، وب سایتهای دانشگاه پیام نور مخصوص هر شهر و...

ما در این مقاله به معرفی سایت های مهم دانشگاه پیام نور می پردازیم که هر دانشجوی پیام نوری باید آنها را بداند.

سایت رسمی دانشگاه پیام نور

سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور وب سایتی دارد که در آن خدمات مختلفی به دانشجویان ارائه می دهد.

خدماتی مانند:
لیست وضعیت منابع و ارائه دروس رشته ها
اخبار خیلی مهم دانشگاه
راهنمای تحصیلات تکمیلی
معرفی حوزه ها و بخش های مختلف دانشگاه و لینک آنها
و ...

برای ورود به سایت دانشگاه پیام نور برروی لینک زیر کلیک کنید:

آدرس وب سایت سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور

 

سامانه یکپارچه اطلاع رسانی آموزش الکترونیکی پیام نور(ویژه کلاسهای آنلاین)

بعد از شیوع بیماری کرونا در ایران، پیام نور یکی از اولین دانشگاه هایی بود که سامانه های کلاس مجازی خود را راه اندازی کرد.

ابتدای امر این سامانه ها با مشکلاتی مواجه بودند و یکپارچه نبودند و یافتن و دسترسی به آنها برای دانشجویان مشکل بود.

اما دانشگاه پیام نور با راه اندازی سامانه یکپارچه اطلاع رسانی آموزش الکترونیکی پیام نور، لینک دسترسی به کلاسهای مجازی هر شهر و استان را معرفی نمود تا دانشجویان بدون مشکل بتوانند به کلاس آنلاین دانشگاه پیام نور دسترسی داشته باشند.

برای ورود سریع به سامانه یکپارچه اطلاع رسانی آموزش الکترونیکی پیام نور برروی لینک زیر کلیک کنید:

سامانه کلاس مجازی دانشگاه پیام نور (به تفکیک هر شهر و استان)

 

سیستم جامع گلستان دانشگاه پیام نور

سامانه گلستان پیام نور به عنوان اصلی ترین سایت دانشگاه به شمار می رود که تمامی خدمات دانشجویان و حتی اساتید از طریق آن انجام میشود.

خدماتی مانند ثبت نام، انتخاب واحد، حذف و اضافه، مشاهده نمرات پیام نور و....

یک اشتباهی که بین دانشجویان پیام نور رایجه این موضوع است که گمان می کنند سایت گلستان برای هر شهر جداست. مثلا سایت گلستان دانشگاه تهران یا سایت گلستان پیام نور کرج یا سیستم جامع گلستان پیام نور اصفهان

در صورتی که تمامی این سایتها و سامانه ها یکی است و هیچ فرقی با هم ندارد.

برای ورود به سیستم گلستان پیام نور برروی لینک زیر کلیک کنید.

سامانه جامع گلستان پیام نور (ویژه تمامی شهرهای ایران)

 

کتابخانه دیجیتال و مدیریت کتابخانه دانشگاه پیام نور

دانشگاه پیام نور شاید تنها دانشگاه ایران باشد که برای هر درس منبع و کتابی معین کرده است و امتحانات پایان ترم براساس همین منابع طراحی می شود.

در گزارشی که سال 1397 از دانشگاه منتشر شد، بیش از 800 کتاب درسی در پیام نور تدریس می شود.

دسترسی به این منابع ممکن است در تمامی نقاط کشور امکان نداشته باشد. برخی شهرها از لحاظ کتاب و منابع وضعیت بهتری دارند و برخی دیگر اصلا کتاب وجود ندارد.

به همین دلیل دانشگاه پیام نور سعی کرده با راه اندازی سامانه ای امکان خرید اینترنتی نسخه فیزیکی کتب و یا فایل دیجیتال کتابها را برای دانشجویان فراهم آورد.

وب سایت کتابخانه دیجیتال و مدیریت کتابخانه دانشگاه پیام نور برای دسترسی راحت تر به کتب راه اندازی شد.

برای ورود به کتابخانه دیجیتال پیام نور برروی لینک زیر کلیک کنید

کتابخانه دیجیتال دانشگاه پیام نور

 

بانک نمونه سوالات پیام نور

امتحانات دانشگاه پیام نور سراسری و متمرکز  برگزار می شود. (البته به دلیل شیوع بیماری کرونا امتحانات ترم های دوم 99-98 و تابستان 99 و اول 99-00 بصورت الکترونیکی و غیرمتمرکز برگزار شد.)

امتحانات اغلب بصورت تستی و یا تستی تشریحی است. البته تعداد کمی از دروس هم بصورت تمام تشریحی برگزار می شود.

همین برگزاری سراسری و متمرکز امتحانات سبب شده تا سوالات امتحان از یک استاندارد و قالب خاصی همواره پیروی کنند. به نحوی که اگر دانشجویی نمونه سوالات نیمسالهای قبل یک درس را مطالعه کند، تا حد زیادی به بخش های مهم کتاب و حتی نوع سوالات آشنا می شود. گاها دیده شده سوالات عینا همان سوالات نیمسالهای قبل می باشد. این امر سبب اهمیت بیش از پیش بررسی نمونه سوالات می شود.

دانشجویان پیام نور با بررسی نمونه سوالات ترم های قبل پیام نور تا حدود زیادی برای امتحان آماده می شوند.

تهیه نمونه سوالات جامع هر درس به همراه پاسخنامه معتبر، همواره یکی از دغدغه های دانشجویان پیام نور بوده است. چون اولا باید نمونه سوالات معتبر و خوانا باشد، دوما باید جامع باشد و تمام دروس را شامل شود و در نهایتا اگر بصورت چندین نیمسال در یک فایل باشد که چه بهتر

به همین دلیل بانک رسمی نمونه سوالات پیام نور ایجاد گردید. شما عزیزان می توانید دفترچه نمونه سوالات دروس پیام نور را که شامل چندین نیمسال به همراه پاسخنامه است از بانک نمونه سوالات پیام نور براحتی دانلود کنید. با کمک موتورجستجوی سوالات پیام نور این سامانه، می توانید با وارد کردن کد یا نام درس یا انتخاب رشته، دفترچه نمونه سوالات مورد نظرتون رو دریافت کنین

برای ورود به سایت نمونه سوالات پیام نور کلیک کنید:

بانک جامع نمونه سوالات پیام نور

----------------------------------------------------

امیدواریم این مقاله برای تمامی دانشجویان پیام نور بخصوص ورودی های جدید مفید بوده باشد. هرگز فراموش نکنید که از طریق بخش ارسال نظر همین خبر در پایین صفحه و شبکه های اجتماعی می توانید با ما در ارتباط باشید.

اینستاگرام   instagram.com/irsoalpnu

تلگرام  t.me/irsoalofficial 


نوشتن یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *