irsoal

همه چیز درمورد گلستان پیام نور(ورود سریع به گلستان پیامنور)

1398/11/9
تاریخچه گلستان پیام نور، لینک ورود سریع به سیستم گلستان، بازیابی رمز عبور سیستم گلستان و ...

اکثر دانشگاه های دنیا برای اینکه دانشجویان بتوانند به اطلاعات دانشجویی خود دسترسی داشته باشند و همچنین بتوانند درخواست های خود را به صورت الکترونیک و نه بصورت حضوری ارائه کنند، سامانه ای جامع  را طراحی کرده اندرکه همه امور دانشجویی را شامل شود. مثل سایت دانشگاه آکسفورد و یا سایت دانشگاه تورنتو و یا سامانه جامع اموزش دانشگاه تهران 

دانشگاه های ایران هم از این قضیه مستثنی نیستند و سامانه ای راه اندازی کرده اند برای امور دانشجویی. دانشگاه پیام نور به عنوان بزرگترین دانشگاه ایران برای امور دانشجویی خود سامانه جامع گلستان پیام نور را طراحی و راه اندازی کرده است. 

ورود سریع به سیستم جامع دانشگاهی گلستان پیام نور

در اینجا قصد داریم سایت جامع گلستان را معرفی کرده و در مورد آن اطلاعاتی کامل را برای شما ارائه دهیم.

تاریخچه سیستم گلستان پیام نور

با توجه به نیاز کشور برای وجود دانشگاهی سراسری که در تمامی شهرهای کشور شعبه داشته باشد، دانشگاه پیام نور در سال 1366 تاسیس شد.

در ابتدای تاسیس و تا حدود سال 1383 دانشجویان برای امور دانشجویی خود مانند انتخاب واحد یا مشاهده نمرات بصورت حضوری به دانشگاه خود مراجعه می کردند. در این سال دانشگاه پیام نور تصمیم گرفت برای سهولت کار دانشجویان و اجماع کار دانشجویی سامانه ای جامع را راه اندازی کند. اینجا بود که بنیاد سامانه گلستان پیام نور شکل گرفت.

ابتدا سایت گلستان بطور آزمایشی و محدود مورد استفاده قرار گرفت. از زمان راه اندازی کامل آن اطلاع دقیقی در دست نیست، اما حدود سال 1385 جامع گلستان پیام نور بصورت سراسری منتشر شد.

در ابتدای امر امکانات سایت گلستان محدود بود ، تا اینکه در سال 1387 با طراحی بهتر و امکاناتی بیشتر در اختیار اساتید و دانشجویان قرار گرفت.

امروزه سایت پیام نور گلستان، با کاملترین امکانات و کمترین خطا و مشکل در اختیار دانشجویان، اساتید و کارشناسان دانشگاه پیام نور قرار دارد.

سایت جامع گلستان پیام نور

فکر کنید شما دانشجو هستید و می خواهید بطور مثال انتخاب واحد کنید. در حدود 15 سال قبل، شما باید حضورا به دانشگاه مراجعه می کردید، در صف می ایستادید، بعد از اینکه نوبت شما شد اگر درسی که می خواستید هنوز ظرفیت داشت می توانستید انتخاب کنید، درغیر اینصورت باید بیخیال آن شده و درس دیگری را برمی داشتید. یا مثلا در گذشته نمرات دانشجویان برروی تابلوهایی در دانشگاه اعلام می شد. شما می رفتید دانشگاه و نمره خود را روی تابلو مشاهده می کردید، وای به روزی که نمره شما کم می شد، دیگر همه در دانشگاه مطلع می شدند.

اما امروزه دیگر این دغدغه ها وجود ندارد. شما براحتی می توانید از طریق اینترنت به سایت گلستان پیام نور مراجعه کنید، انتخاب واحد کنید، نمرات خود را در گلستان پیام نور مشاهده کنید، به نمرات اعتراض بزنید، درخواست مهمان در دانشگاه پیام نور بدهید و چندین امکانات دیگر

این سایت بصورت سراسری تهیه شده و عملا تفاوتی میان سایت گلستان پیام نور تهران با گلستان مشهد وجود ندارد.

سایت گلستان پیام نور در تمامی مرورگرهای رایانه کار می کند. اما عملکرد بهتری برروی اینترنت اکسپلورر و کروم دارد. برروی موبایل هم سامانه گلستان جامع پیام نور بالا می آید، اما برروی رایانه بهتر می شود کار کرد. گاهی اوقات برخی امکانات در موبال فعال نیستند، اما در رایانه فعالند. 

حتما دقت داشته باشید که برای ورود به سایت گلستان دانشگاه پیام نور باید فیلترشکن شما خاموش باشد. چنانچه فیلترشکن شما روشن باشد برای ورود به گلستان پیام نور مشکل خواهید داشت.

راهنمای ورود ب سیستم جامع گلستان پیام نور

هر شخصی که دانشجوی پیام نور می شود، یک شماره دانشجویی 9 رقمی دریافت می کند. این شماره دانشجویی می شود نام کاربری ورود به پورتال در سامانه گلستان پیام نور

شماره دانشجویی در پیام نور از یک سیستم مشخص پیروی می کند، بدین ترتیب که 2 شماره اول شماره دانشجویی مربوط به سال ورود دانشجوست. شماره های بعدی هم به ترتیب مشخص کننده دانشگاه، رشته و مقطع اوست.

برای رمز عبور هم معمولا دانشگاه شماره شناسنامه یا همان کد ملی دانشجو را در نظر میگیرد، که دانشجو بعدا می تواند آن را تغییر دهد.

برای ورود به سایت گلستان پیام نور برروی لینک زیر کلیک کنید

ورود سریع به سامانه جامع گلستان پیام نور

سپس در قسمت نام کاربری شماره دانشجویی خود و در قسمت رمز عبور شماره ای که دانشگاه به شما اعلام می کند را وارد کنید. معمولا کدملی یا شماره شناسنامه را به عنوان رمز عبور اولیه در نظر می گیرند. سپس دکمه ورود را کلیک کنید تا وارد پورتال خود در گلستان پیام نور شوید.

ورود به گلستان پیام نور

 

بازیابی رمز عبور سیستم گلستان

رمز عبور سیستم گلستان را فراموش کرده ام. حال چه باید کرد؟

اگر رمز ورود خود به گلستان پیام نور را فراموش کرده اید یا وقتی رمز را وارد می کنید سامانه به شما خطا می دهد، برای بازیابی رمز عبور در گلستان پیام نور شما تنها یک راه دارید. آن هم مراجعه به کارشناس رشته خود در دانشگاست. زیرا اوست که می تواند رمز عبور گلستان پیام نور شما را تغییر دهد.

معلوم نیست چرا امکان بازیابی رمز عبور سیستم گلستان از طریق رایانه و از راه دور امکان پذیر نیست، ولی در دنیای کنونی که همه چیز بصورت دیجیتال است، این موضوع کمی آزاردهنده است. زیرا بسیاری از دانشجویان در شهرهای دورتر تحصیل می کنند و امکان مراجعه به دانشگاه را برای بازیابی رمز عبور ندارند.

بتازگی بیان شده دانشجویان می توانند از طریق پیشخوان مجازی پیام نور به آدرس pishkhan.pnu.ac.ir درخواست بازیابی رمز عبور کنند. اما این موضوع هنوز بطور رسمی تائید نشده است. با اینحال توصیه می شود قبل از رفتن به دانشگاه برای بازیابی رمز عبور سیستم گلستان، شانس خود را از طریق تماس تلفنی با کارشناس رشته و یا ارسال درخواست به آدرسی که داده شده امتحان کنید.

نکته مهم: گاها دیده شده کیبورد سیستم  دانشجویان در هنگام ورود نام کاربری و رمز عبور فارسی می باشد، مخصوصا کسانی که از طریق موبایل تصمیم به ورود دارند. حتما در هنگام ورود نام کاربری و رمز عبور دقت کنید کیبورد شما در حالت انگلیسی باشد. همچنین فیلتر شکن سیستم شما نیز خواموش باشد.

امکانات سامانه گلستان پیام نور

1- انتخاب واحد در دانشگاه پیام نور

2- سیستم جامع گلستان پیام نور برای مشاهده نمره

3- درخواست مهمان در دانشگاه پیام نور

4- تغییر رشته در دانشگاه پیام نور

5- ثبت اعتراض به نمرات در گلستان پیام نور

6- اطلاع و پرداخت شهریه

7- معرفی به استاد در دانشگاه پیام نور

و ...

اینفوگرافی در مورد سامانه جامع گلستان پیام نور

سیستم گلستان پیام نور

چنانچه برای ورود به سیستم گلستان یا استفاده از امکانات آن سوالی دارید می توانید از طریق بخش ارسال نظر در همین صفحه و یا قسمت پرسش و پاسخ سوالات دانشجویی برای ما ارسال کنید.

جدیدترین اخبار و بخشنامه های پیام نور، حواشی و موضوعات دانشجویی و ... در کانال تلگرامی جامع پیام نوری ها (داخل کانال تلگرام، آدرس ادمین کانال وجود دارد که می توانید از طریق آن سوالات خود را از ما بپرسید.)

کانال تلگرام: irsoalofficial@

 

وب سایت جامع پیام نوری ها irsoal.com


نوشتن یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

 1. سلام خسته نباشید . من 4 سال پیش توی دانشگاه پیام نور بودم و انصراف دادم . الان باید با دانشگاه تسویه شهریه انجام بدم ولی شماره دانشجویی و رمز عبورم رو ندارم .چجوری میشه بگیرم ؟

  • سلام. حضوری مراجعه کنین دانشگاه و مشخصات بدین ، کمکتون میکنن

 2. سلام
  من دانشجوی سال 92 هستم
  و میخوام درخواست مدرک تحصیلی کنم و با توجه به شرایط جامعه و بیماری کرونا
  دانشگاه بسته هستش
  و از طریق سیستم گلستان هم نمیتونم وارد صفحه دانشجوییم بشم و بازیابی کلمه عبور هم انجام نمیشه
  میخواستم در این رابطه کمکم کنید که به چه روشی اقدام کنم برای گرفتن مدرک

  • 1400/2/16

   سلام به شما
   سایت دانشگاهتون رو چک کنین. در سایت دانشگاهی که تحصیل می کردین راه های ارتباطی با دانشگاه رو نوشتن
   با بخش فارغ التحصیلان دانشگاهتون میتونین تماس بگیرین ، کمکتون میکنن

 3. سلام . من با رمز عبورم نمیتونم وارد سایت گلستان بشوم . متاسفانه بازیابی هم نتوانستم بکنم . در جستجوهایی که انجام دادم متوجه شدم که باید به کارشناس مراجعه کنم ؛ آیا با برقراری تماس تلفنی با دانشکده و کارشناس رشته ام مشکل حل میشود؟ یا حضورا مراجعه کنم؟

  • 1400/2/14

   سلام خدمت شما
   بله، بصورت تلفنی هم امکان پذیر هست. احتمالا راهنمایی میکنن که عکس و مدارک رو براشون بنحوی ارسال کنین تا تطبیق هویت بدن

 4. سلام میخوام رمز عبور که وارد سایت میشه رو تغیر بدم ولی بلد نیستم چطور باید انجام بدم

  • 1399/11/15

   سلام خدمت شما دوست عزیز
   برای تغییر میتونین از طریق پورتال گلستان و مشخصات دانشجویی این کار رو انجام بدین

 5. سلام. من حدود یکسال پیش فارغ التحصیل شدم. برای یک کاری باید وارد پورتالم در گلستان بشم. رمز عبور رو هر چی میزنم وارد نمیشه.چکارکنم؟

  • 1399/4/10

   سلام. احتمالا بعد از فارغ التحصیلی حساب شما بسته شده است. باید نزد کارشناس رشته خود بروید

 6. سلام رفتم سایت گفتن باید کدت رو تعغیر بدی الان هر چی کد رو میزنم میگه غلطه چیکار کنم

  • 1399/3/19

   سلام. کدوم سایت رفتید ؟
   برای رمز عبور سیستم گلستان میخاین؟
   برای رمز عبور گلستان اگر مشکل دارین کارشناس رشتتون میتونه کمکتون کنه که رمز جدید بده بهتون. از سایت پیشخوان هم یک چک بکنین شاید بشه کاری کرد

 7. سلام من رمز عبورم فراموش کردم

  • 1399/3/6

   سلام. برین پیش کارشناس رشتتون. اگر نمیتونین حضوری برین تماس بگیرین بهشون شاید کارتون رو انجام دادند. از طریق سایت pishkhan.pnu.ac.ir هم درخواستتون رو بفرستین احتمالا بررسی می کنن

 8. من برای ورود به پورتالم با موبایل مشکل دارم
  چکار کنم

  • 1399/3/4

   سلام. با مرورگر کروم امتحان کنین، فیلتر شکنتون حتما خاموش باشه
   اگر نتونستین باز هم حتما با سیستم چک کنین ببینین مشکل نداشته باشه حسابتون