irsoal

آموزش مشاهده و تحلیل کارنامه آزمون فراگیر ارشد پیام نور

1399/8/23
کارنامه کلی آزمون فراگیر ارشد پیام نور بخشهای مختلفی دارد که تحلیل آنها نیاز به ...

حالا که خداروشکر سرانجام پس از کش و قوس های فراوان قرار شد آزمون فراگیر ارشد پیام نور سال 99 برگزار شود، ما با سلسله مقالاتی در خدمت شما خواهیم بود برای مشاهده و راهنمای بخش های مختلف کارنامه فراگیر پیام نور و همچنین نحوه ثبت نام و ...

البته هنوز زمان ثبت نام و تاریخ آزمون بطور قطع مشخص نشده است، اما براساس گفته ها و شنیده های رسمی، احتمالا تا آخر آبان ماه تکلیف نحوه و زمان ثبت نام آزمون فراگیر ارشد پیام نور در سال 99 مشخص خواهد شد. همچنین آزمون ارشد فراگیر پیام نور دوره بیست ویکم هم در اواخر آذر ماه یا اوایل دی 99 برگزار خواهد شد. نتایج هم در بهمن ماه منتشر خواهد شد تا دانشجویان از ترم دوم وارد دانشگاه پیام نور شوند.

در این مقاله قصد داریم نحوه مشاهده و راهنمای بررسی کارنامه آزمون ارشد فراگیرپیام نور رو برای شما توضیح دهیم تا به امید خدا بعد از اعلام نتایج، براحتی بتوانید نتیجه آزمون خود را متوجه شده و بخش های مختلف کارنامه خود را تحلیل کنید.

مشاهده کارنامه نتایج کنکور ارشد فراگیر پیام نور سال 99

مانند تمامی آزمون های سراسری دیگر، روند ثبت نام و مشاهده نتایج آزمون ارشد فراگیر پیام نور نیز از طریق سایت سازمان سنجش انجام خواهد شد.

دقت داشته باشید که فقط فقط سایت سازمان سنجش مسئول ثبت نام و اعلام نتایج کنکور فراگیر ارشد پیام نور خواهد بود و سایر سایتها که نسبت به ثبت نام به عنوان دانش پدیر اقدام می کنند، تنها برگزارکننده کلاسهای آمادگی آزمون و کنکور هستند.

کارنامه آزمون فراگیر ارشد پیام نور سال 99 از طریق سایت سنجش منتشر خواهد شد. دقت داشته باشید که برای ورود به سایت سنجش، فیلترشکن شما باید خاموش باشد.

برای مشاهده نتایج شما باید کد ملی و شماره پرونده خود را وارد کنید. شماره پرونده همان است که در کارت ثبت نام آزمون برای شما فرستاده شده است.

بنابراین حتما مشخصات کارت ثبت نام آزمون فراگیر ارشد پیام نور را بعد از خرید نزد خود نگه دارید. برای مشاهده نتایج به آنها احتیاج خواهید داشت.

به محض قرارگیری نتایج ارشد فراگیر در سایت سنجش، حتما در سایت irsoal اطلاع رسانی خواهیم نمود.

آموزش و راهنمای بخش های مختلف کارنامه کنکور ارشد فراگیر پیام نور

کارنامه آزمون فراگیر ارشد پیام نور با سایر آزمون ها کمی متفاوت است. در آزمون ارشد فراگیر رتبه شخص اهمیت زیادی ندارد، مهم نمرات کسب شده وی در هر درس و مجموع آنهاست.

کارنامه چند بخش دارد:

بخش اول اطلاعات ثبت نامی ، تحصیلی و نمره کل ( تراز نهایی ) و نام رشته داوطلب را نشان می دهد . این نمره بر اساس تاثیر 80 درصدی میانگین دروس امتحانی و تاثیر 20 درصدی میانگین معدل کارشناسی ( یا میانگین معدل دو مقطع کاردانی و کارشناسی برای داوطلبان کارشناسی ناپیوسته ) به دست می آید .

همچنین چنانچه شخص از سهمیه ای استفاده کرده باشد، در این بخش نمایش داده می شود.

کارنامه کنکور فراگیر ارشد پیام نور

بخش دوم نمرات اکتسابی داوطلب را در هر یک از دروس امتحانی نشان می دهد . با توجه به ساختار منحصر به فرد آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ، داوطلبان به سوالات دروس ترم اول کارشناسی ارشد رشته امتحانی خود پاسخ می دهند . از این رو نمرات مندرج در این قسمت به عنوان نمرات ترم اول داوطلب در نظر گرفته می شود .

نکته مهم اینکه سازمان سنجش نمره قبولی برای هر درس را 12 از 20 اعلام کرده است. اما ممکن است دانشجویی نمره کمتر از 12 کسب کرده و قبول شده باشد. این معمولا زمانی است که دانشجو معدل نمرات دروسش نزدیک به عدد 14 یا بالاتر است.

چنانچه داوطلب در درسی نمره کمتر از 12 کسب کند، باید بعد از قبولی در دانشگاه، همان دروس را در ترم های خود اخذ و پاس نماید.

کارنامه کنکور فراگیر ارشد پیام نور

بخش نهایی کارنامه هم که از همه مهمتر است جزئیات وضعیت قبولی داوطلب را نشان می دهد . در این قسمت اولویت های انتخابی داوطلب به همراه رتبه اکتسابی او در هر کد رشته محل درج شده است . متقاضیان با مقایسه رتبه خود با آخرین رتبه قبولی می توانند به بررسی نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور بپردازند .

همانطور که در تصویر زیر می بینید بخش وضعیت قبولی همه آن چیزی که شما دنبالش هستید را نمایش می دهد. کد رشته و نام رشته محل قبولی و اولویت قبولی هم مشخص است.

کارنامه کلی ازمون فراگیر پیام نور

همانطور که در جدول می بینید به ترتیب کد رشته محل های انتخابی، رتبه داوطلب در سهمیه، آخرین رتبه قبولی در سهمیه و در سطر آخر نیز نتیجه پذیرش داوطلب در کدرشته های انتخابی درج شده است. سطر اول این جدول نیز اولویت های 1 تا 20 شما را در انتخاب کدرشته محل ها مشخص می کند.

نتیجه پذیرش داوطلب در رشته هایی که انتخاب نموده است با درج عددهایی در خانه مربوط به نتیجه مشخص می شود. در ادامه مفهوم هر عدد را بیان خواهیم کرد.

نمایش عدد 1 در سطر نتیجه به معنی آن است که داوطلب دارای شرایط و ضوابط درج شده در اطلاعیه ها و دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور نمی باشد.

درج عدد 2 در ردیف مربوط به نتیجه به این معنی است که دانش پذیر رزمنده یا ایثارگر حداقل نمره لازم را برای استفاده از سهمیه ندارد و رتبه وی در سهمیه آزاد درج شده است. (داوطلبان و متقاضیان استفاده از سهمیه می بایست شرایطی را نیز دارا باشند، از جمله این شرایط جهت استفاده از سهمیه ایثارگران کسب حداقل 70 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در سهمیه آزاد می باشد، همچنین متقاضیانی که قصد استفاده از سهمیه رزمندگان را دارند می بایست حداقل 80 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد را کسب نمایند.)

عدد 3 در سطر نتیجه به این معنی می باشد که دانش پذیر در سهمیه مجاز دیگری به جز سهمیه نهایی پذیرفته شده است و رتبه مندرج، در سهمیه قبولی محاسبه شده است.

درج ستاره ( * ) در ردیف نتیجه نیز بیانگر این موضوع است که داوطلب در آن کد رشته محل پذیرفته شده است.

امیدواریم این نماد ستاره برای تمام شما عزیزان در قسمت نتیجه نمایش داده شود.

نحوه قبولی در کنکور ارشد فراگیر پیام نور

همانطور که قبلا هم در راهنمای جامع آزمون فراگیر ارشد پیام نور توضیح دادیم، شما ابتدا باید لیست دروس آزمون خود را پیدا کنید.

سپس نسبت به تهیه و مطالعه منابع و نمونه سوالات دروس اقدام کنید.

برای اطلاع از منابع آزمون خود کافیست ابتدا عضو سایت irsoal.com شده و حساب خود را بصورت vip فعالسازی کنید.

سپس از طریق بخش ارسال پیام حساب کاربری خود در سایت و یا ادمین تلگرام برای ما پیام ارسال کنید. همکاران من شمارا راهنمایی و مشاوره خواهند کرد. (در هنگام ارسال پیام نام کاربری خود در سایت را نیز ارسال کنید)

برای تهیه نمونه سوالات هم می توانید از بانک نمونه سوالات پیام نور سایت irsoal استفاده نمایید.

کد هر درس را در قسمت جستجو که در بالای سایت قرار دارد وارد کرده و اینتر نمایید . در ادامه هم می توانید آن را دانلود نمایید.

با عضویت vip در سایت ما، دیگر لازم نیست هزینه های بالایی برای تهیه نمونه سوالات و یا مشاوره بپردازید. همکاران ما در خدمت شما خواهند بود.

-----------------------------------------------------------

امیدواریم آموزش ارائه شده برای شما عزیزان مفید بوده باشد. بزودی راهنما و نحوه ثبت نام آزمون فراگیر ارشد پیام نور از طریق سایت سنجش را نیز اطلاع رسانی خواهیم نمود.

حتما مثل همیشه همچنان با ما همراه باشید و اگر سوالی دارید از طریق شبکه های اجتماعی یا بخش نظرات همین خبر با ما در میان بگذارید.

پیج اینستاگرام                  instagram.com/irsoalpnu

کانال تلگرام                    T.me/irsoalofficial

ادمین تلگرام                    T.me/pshakori 


نوشتن یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

 1. سلام من منابع عربی رو برای ارشد تهیه کردم که برای سال آینده آماده بشم اما مثل اینکه گفتن دیگه آزمون فراگیر اجرا نمیشه چقدر صحت داره؟

  • سلام. بله متاسفانه
   لغو ازمون اعلام شده ، مگر اینکه تصمیم دیگری گرفته بشه

 2. سلام وقت بخیر بنده ارشد فراگیر روانشناسی تربیتی شرکت کردم نمرات دوتا ازدرسا ۱۸ میشم ولی یکی از درسامو احتمالا زیر ۱۲ میشم بنظرتون امکان داره قبول شم

  • سلام. اره ان شاالله قبول خواهید شد

 3. درصدا برای ارشد فراگیر روانشناسی بالینی پیام نور چطوره؟اولین باره میخام شرکت کنم نمیدونم چطوریه از ۲۰ نمره ست که نمره ها مثلا ۱۷و ۱۸ هستن؟

  • 1401/3/28

   سلام. بله ، در ازمون فراگیر براساس نمره هست. نمره از 20

 4. سلام یعنی بچه های بالینی بهتر بودن؟
  امیدوارم حداقل جواب زحمت هامو بگیرم.
  ممنون میشم اگه جواب بدین

  • 1399/11/25

   سلام خدمت شما
   خداروشکر در تمامی رشته ها همه خوب ظاهر شدن در ازمون
   ان شاالله همه اونایی که استحقاقش رو دارن قبول بشن

 5. سلام خسته نباشید.
  من ارشد فراگیر پیام نور روانشناسی بالینی شرکت کرده بودم نمراتم18. 15.16میشه بنظر شما قبول میشم؟؟؟

  • 1399/11/25

   سلام خدمت شما
   ماشاالله امسال همه در ازمون خوب ظاهر شدن
   به امید خدا قبول بشین
   سالای پیش بود صددرصد میگفتم قبولین، ولی امسال ماشاالله همه خوب ظاهر شدن

 6. سلام من امروز ارشد فراگیر روانشناسی عمومی دادم...کلا سه تا درس بود ک یکی رو 18 میشم و یکی رو 17 و زبان تخصصی رو14میشم...خیلی استرس دارم بنظرتون انتخاب اولم قبولم؟

  • 1399/11/17

   سلام خدمت شما
   نمراتتون خیلی خوبه
   ان شاالله قبول میشین

 7. سلام خسته نباشید
  ببخشید برای قبولی در رشته مدیریت بازرگانی گرایش بین الملل الویت اهمیت دروس در تراز به چه صورته؟

  • 1399/11/12

   سلام خدمت شما. از طریق ادمین تلگراممون پیام بدین همکارام بهتر میتونن کمکتون کنن

 8. سلام خسته نباشید.
  من ارشد فراگیر پیام نور رشته روانشناسی بالینی شرکت کرده ام.
  معدل کارشناسی ام 14است.
  امروز که آزمون آزمایشی جامع رو جواب دادم به70 درصد سوالات مسلط بودم بنظر شما خوب است؟؟؟
  من جزوه های سازمان سنجش رو تهیه کرده ام بنظرشما کفایت می کند؟
  آزمون در سطح سوالات سال های گذشته برگزار میشود؟

  • 1399/11/5

   سلام خدمت شما. بله دوست عزیز
   70 درصد عالیه
   در همون سطح و حتی شاید اسونتر
   تقریبا مشخص میشخ مسلط هستین
   نمونه سوال خود دروستون رو هم اگر تست زدین و تمرین کردین، به نظر میاد دیگه اماده این ان شاالله

 9. باسلام.من قصدداشتم درارشد فراگیر رشته ی حسابداری آزمون بدم.آیا اگه دوتا درس از سه تا درس رو نمره بیارم انشاالله قبولم.؟؟منظورم با توجه به حجم بالای متقاضی و ظرفیت اندک این رشته هست؟؟ متشکرم

  • 1399/8/23

   سلام خدمت شما راضیه خانم. راستشو بخاین خیلی ریسک بزرگی هست، ولی خب کدوم دوتا درس؟ بطور کلی هر رشته ای یک درس کلیدی داره، شما همونو خوب بیارین خیلی جلو میوفتین