irsoal

تقویم زمانی و اطلاعات تکمیلی در مورد آزمون فراگیر ارشد پیام نور سال99

1399/9/3
اطلاعات تکمیلی در مورد ثبت نام آزمون فراگیر ارشد دانشگاه پیام نور در سال 1399

تکلیف آزمون فراگیر ارشد سال 99 دانشگاه پیام نور در نهایت با اعلام مهلت ثبت نام و زمان برگزاری آزمون مشخص شد.(خدارو صدهزاربار شکر)

در ادامه حتما با ما همراه باشید، اطلاعات بسیار خوبی در مورد تقویم زمانی آزمون فراگیر ارشد پیام نور دوره بیست و یکم سال 99، مدارک لازم ثبت نام، هزینه خرید کارت ثبت نام و کلی مطالب دیگر ارائه خواهیم کرد.

لینک ثبت نام آزمون فراگیر ارشد سال 99 دانشگاه پیام نور

و اینک لحظه اتمام سردرگمی ها و بلاتکلیفی ها در مورد آزمون فراگیر سال 99 دانشگاه پیام نور wink

از طریق لینک زیر می توانید در آزمون فراگیر ارشد دانشگاه پیام نور سال 99 ثبت نام کنید:

ثبت نام آزمون فراگیر ارشد دانشگاه پیام نور دوره بیست و یکم (سال 99)

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون فراگیرارشد سال 99 دانشگاه پیام نور

دفترچه ثبت نام کنکور فراگیر ارشد پیام نور سال 99 منتشر شد.

مطالبی مانند شرایط ثبت نام، رشته های قابل پذیرش، منابع آزمون هر رشته ، رشته محل ها و ظرفیتهای درنظرگرفته برای هر رشته محل، فرم پیش ثبت نام، راهنمای ثبت نام  در آزمون فراگیر ارشد و بسیاری موارد دیگر درج شده است.

شما عزیزان می توانید از لینک زیر دفترچه فوق را دانلود بفرمایید.

دفترچه ثبت نام آزمون فراگیر ارشد پیام نور دوره بیست و یکم (سال 99)

تقویم زمانی آزمون فراگیر ارشد دانشگاه پیام نور سال 99 (دوره بیست و یکم)

ثبت نام آزمون فراگیر ارشد سال 99 دانشگاه پیام نور از روز چهارشنبه 5 آذر 99 آغاز و تا 12 آذر ماه ادامه دارد. ثبت نام تنها از طریق سایت سنجش و آموزش کشور انجام می شود.

دریافت کارت ورود به جلسه آزمون فراگیر ارشد پیام نور از روز 14 بهمن تا 16 بهمن از طریق سایت سنجش امکان پذیر است.

آزمون دوره بیست و یکم فراگیر ارشد پیام نور در روز جمعه 17 بهمن ماه 1399 برگزار خواهد شد.

براساس اطلاعات بدست آمده ما، ان شاالله نتایج آزمون در اسفند ماه 99 منتشر خواهد شد و پذیرفته شدگان می توانند در دانشگاه های انتخابی ثبت نام و ترم تحصیلی خود را آغاز نمایند.

نکته خیلیییی مهم اینکه چنانچه شرایط شیوع بیماری کرونا در کشور حاد باشد و امکان برگزاری آزمون نباشد، ممکن است کنکور فراگیر ارشد به تعویق افتاده و در زمان دیگری برگزار شود.

مدارک و شرایط لازم برای ثبت نام در آزمون فراگیر ارشد پیام نور سال 99

1- فایل اسکن شده عکس 3 در 4 متقاضی

2- داشتن مدرک لیسانس (حداکثر تا بهمن 99 متقاضی باید دوره کارشناسی خود را به اتمام رسانده و معدل کل خود را دریافت کرده باشد)

3- کارت پایان خدمت و داشتن معافیت دائم و یا معافیت تحصیلی برای مشمولین سربازی

4- اتباع بیگانه به شرط داشتن گذرنامه با مجوز اقامت حداقل 6 ماهه و یا داشتن کارت هویت با اعتبار امسال می توانند در آزمون شرکت کنند.

5- خرید کارت ثبت نام به مبلغ 95 هزار تومان از طریق سایت سنجش

6- تکمیل فرم ثبت نام که حاوی مشخصات هویتی، معدل دوره کارشناسی، رشته انتخابی و ... می باشد. در ورود اطلاعات بسیار احتیاط کنید، بخصوص معدل دوره کارشناسی. زیرا معدل کارشناسی تاثیر 20 درصدی دارد و چنانچه مشخص شود متقاضی اشتباه ان را وارد کرده، ممکن است حتی قبولی وی نیز لغو شود.

نکته خیلیییی مهم اینکه دقت داشته باشید بعد از تکمیل فرم و بارگزاری مدارک، در نهایت به شما یک کد رهگیری داده می شود. این کد را در کنار شماره پرونده و سایر مشخصات کارت ثبت نام خود، حتما نگه دارید. برای مشاهده نتایج آزمون به آن احتیاج دارید. همچنین امکان ویرایش مشخصات بعد از مهلت تعیین شده نیز وجود ندارد. در صورتی که در هر مرحله از ثبت نام و آزمون مشخص شود دانشجو اطلاعات را اشتباه وارد کرده است، امکان حذف وی از پروسه آزمون وجود دارد.

5 نکته خیلی مهم  در مورد رشته انتخابی آزمون فراگیر ارشد پیام نور سال 99

1- متقاضی بدون در نظر گرفتن مدرک کارشناسی، در هر رشته ای که تمایل دارد می تواند شرکت کند. البته ممکن است بعد از پذیرش نیاز باشد که دروسی را به عنوان دروس دانش پذیری بگذراند.

2- در انتخاب رشته محل ها بسیار دقت کنید. رشته محل ها با کد در فرم ثبت نام مشخص خواهند شد.

3- دروس و منابع رشته انتخابی را از دفترچه ثبت نام مشاهده و براساس آن برای آزمون مطالعه کنید.

4- هر متقاضی مجاز به انتخاب یک رشته می باشد. ولی می تواند تا 40 کد رشته محل را انتخاب کند. برای مثال شخص می تواند در رشته روانشناسی عمومی در چندین شهر متقاضی باشد.

5- در فرم ثبت نام فیلدی وجود دارد به نام کد رشته دوران کارشناسی. این کد را با کد رشته ای که می خواهید در ارشد ادامه دهید اشتباه نگیرید. در خود فرم ثبت نام لینک جستجو برای پیدا کردن کد رشته کارشناسی و کد رشته متقاضی ارشد وجود دارد.

پذیرش براساس سوابق تحصیلی و بدون کنکور در مقطع ارشد پیام نور

سرانجام خبر خوب دانشگاه پیام نور برای متقاضیان مقطع ارشد مشخص شد.

براین اساس دانشگاه پیام نور تصمیم دارد برای اولین بار بدون کنکور و تنها براساس سوابق تحصیلی دوره کارشناسی نسبت به پذیرش دانشجوی ارشد اقدام کند.

این تصمیم در کنار آزمون فراگیر گرفته شده و هیچ منافاتی با هم ندارد. یعنی امسال دانشگاه پیام نور برای مقطع ارشد هم از طریق آزمون فراگیر پذیرش می کند و هم بدون کنکور و براساس سوابق تحصیلی.

البته در پذیرش براساس سوابق تحصیلی احتمالا تمامی رشته ها وجود نداشته باشد و فقط رشته هایی که ظرفیت خالی دارند مورد رقابت قرار خواهند گرفت.

با مشخص شدن جزئیات بیشتر اطلاع رسانی خواهیم نمود.

 

نحوه آمادگی برای آزمون فراگیر ارشد پیام نور سال 99

همانطور که قبلا هم در راهنمای جامع آزمون فراگیر ارشد پیام نور توضیح دادیم، ابتدا لیست دروس و منابع و حذفیات آن را از دفترچه ثبت نام مشاهده کنید.

سپس کتب و منابع هر درس را تهیه و مطالعه نمایید. چنانچه وقت ندارید، می توانید در صورت موجود بودن، جزوات دروس را تهیه کنید.

در کنار مطالعه دروس و جزوات، حتما نمونه سوالات هر درس را نیز بررسی کنید. همانطور که می دانید دروس آزمون ارشد فراگیر، در دانشگاه پیام نور تدریس شده و دارای نمونه سوالات ترمی است. این نمونه سوالات ترمی، بسیار نزدیک به سوالات خود آزمون خواهد بود.

شما عزیزان و متقاضیان شرکت در آزمون فراگیر ارشد سال 99 پیام نور می توانید کتابچه نمونه سوالات هر درس خود را از سایت irsoal.com تهیه نمایید. کتابچه های سایت ما شامل چندین نیمسال به همراه پاسخنامه می باشد و شما را تاحد زیادی با نحوه طراحی سوالات و قسمت های مهم کتاب آشنا می کند.

توصیه ما به شما عضویت در سایت irsoal.com وسپس فعالسازی آن بصورت Vip می باشد. زیرا در این صورت علاوه بر اعتبار دانلود سوال از خدمات مشاوره ای و راهنمایی ما نیز بهره مند خواهید شد.

----------------------------------------------------------------

این متن آپدیت و تکمیل تر خواهد شد.

--------------------------------------------------

با ما همراه و درارتباط باشید.

پیج اینستاگرام                  instagram.com/irsoalpnu

کانال تلگرام                    T.me/irsoalofficial

ادمین تلگرام                    T.me/pshakori 

 

 

 

 


نوشتن یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

 1. سلام . یعنی بعد از اینکه آزمون ارشد فراگیر برگزار بشه طرح بدون کنکور اجرا میشه؟

  • 1399/9/14

   سلام و وقت بخیر. زمانش معلوم نیست، ولی فکر کنم اول تکمیل ظرفیت باشه بعد ازمون

 2. سلام به شما. به نظرتون میشه در پذیرش بدون کنکور حقوق قبول شد در ارشد پیام نور

  • 1399/9/13

   سلام اقا فربد. اره ، احتمالا باشه، ولی خب کدوم شهر داشته باشه و چند نفر باشه معلوم نیس.